Honor Pad 20
Spesifikasi Honor Pad 20
Umum
| Jenama | Honor |
| Model | Pad 20 |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 12 Mei 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Selasa, 12 Mei 2026 |
| Status | Akan tiba |
Reka bentuk
| Bahan binaan | Belakang: Aluminium Rangka: Aluminium Depan: Kaca |
| Warna | Hijau, kelabu, Merah jambu |
| Ciri reka bentuk | Sokongan stylus |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 12.1 inci |
| Resolusi | 1600 × 2560 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 16:10 |
| Ketumpatan piksel | 249 ppi |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Tidak |
| Ciri skrin | 1 bilion warna Skrin sentuh kapasitif HDR Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 4 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.63 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 2.63 GHz – Cortex-A715 3x 2.4 GHz – Cortex-A715 4x 1.8 GHz – Cortex-A510 |
| Jenis memori | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 720 |
| RAM | 8GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
| Antara muka pengguna | MagicOS 10 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 ( Lensa sudut lebar ) Fokus automatik (AF) |
| Sokongan video | Ya |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.2 ( Lensa sudut lebar ) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 10100 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 45 W |
Rangkaian
| Sokongan rangkaian selular | Ya |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G - cellular model only, LTE |
| Jalur 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.3 |
| Port USB | USB Type-C |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | 6 pembesar suara, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Honor Pad 20
Soalan Lazim
-
Bilakah jangkaan tarikh pelancaran Honor Pad 20?
Honor Pad 20 akan dilancarkan pada Selasa, 12 Mei 2026.
-
Adakah Honor Pad 20 tersedia di kedai?
Tidak, Honor Pad 20 belum dijual di kedai rasmi kerana ia belum dilancarkan.
-
Berapakah saiz paparan Honor Pad 20?
Paparan Honor Pad 20 berukuran 12.1 inci.
-
Adakah Honor Pad 20 menyokong rangkaian 5G?
Ya, Honor Pad 20 menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Honor Pad 20?
Honor Pad 20 menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.