Honor Play 8A
Spesifikasi Honor Play 8A
Umum
| Jenama | Honor |
| Model | Play 8A |
| Nama alternatif | JAT-L29 (Antarabangsa) JAT-AL00/JAT-TL00 (China) JAT-L09 (Antarabangsa) JAT-AL00 (Antarabangsa) JAT-TL00 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 01 Januari 2019 |
| Tarikh dilancarkan | Selasa, 01 Januari 2019 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €100 |
Reka bentuk
| Tinggi | 156.3 mm (6.15 inci) |
| Lebar | 73.5 mm (2.89 inci) |
| Ketebalan | 8 mm (0.31 inci) |
| Berat | 150 g (5.29 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Plastik Bingkai: Plastik Depan: Kaca |
| Warna | Hitam, Biru, Emas, Merah |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.09 inci |
| Resolusi | 720 × 1560 piksel |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 282 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 79.2% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Helio P35 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 16 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2300 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB |
| Storan | 32GB, 64GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 32GB 3GB RAM 64GB 3GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 9.0 (Pie) |
| Antara muka pengguna | EMUI 9 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 13 MP, ƒ/1.8 PDAF |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 3020 mAh |
| Kebolehtanggalan | Tidak boleh ditanggalkan |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b40 (2300 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v4.2 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Honor Play 8A
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Honor Play 8A?
Harga Honor Play 8A ialah €100. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Honor Play 8A?
Honor Play 8A dilancarkan secara rasmi pada Selasa, 01 Januari 2019.
-
Adakah Honor Play 8A tersedia di kedai?
Tidak, Honor Play 8A tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Honor Play 8A?
Honor Play 8A mempunyai berat kira-kira 150 gram.
-
Berapakah saiz paparan Honor Play 8A?
Paparan Honor Play 8A berukuran 6.09 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Honor Play 8A?
Honor Play 8A menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.