Honor V40 5G
Spesifikasi Honor V40 5G
Umum
| Jenama | Honor |
| Model | V40 5G |
| Nama alternatif | YOK-AN10 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Jumaat, 22 Januari 2021 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 22 Januari 2021 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €460 |
Reka bentuk
| Tinggi | 163.1 mm (6.42 inci) |
| Lebar | 74.3 mm (2.93 inci) |
| Ketebalan | 8 mm (0.31 inci) |
| Berat | 189 g (6.67 oz) |
| Warna | Tengah malam Hitam, Warna Rose Gold, Titanium Perak |
Paparan
| Jenis paparan | AMOLED |
| Saiz paparan | 6.72 inci |
| Resolusi | 1236 × 2676 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 440 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 91.1% |
| Kecerahan puncak | 800 cd/m² |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif HDR10 Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Dimensity 1000+ |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 7 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.6 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A77 Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G77 MP9 |
| RAM | 8GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 2.1 |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 10 (Quince Tart) |
| Antara muka pengguna | Magic UI 4.0 |
| Sokongan Google Play Services | Tidak |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 50 MP, ƒ/1.9 ( Lensa sudut lebar ), 1.0 μm, 1/1.56" Saiz sensor PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 17 mm, 120° ( Lensa ultra lebar ) 2 MP ( Makro ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Fokus automatik laser Panorama Autofokus Pengesanan Fasa (PDAF) Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 720p @ 1920 fps 1080p fps |
| Ciri video | Gyro-EIS, HDR |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 16 MP, ƒ/2.0 ( Lensa sudut lebar ) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4000 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 66 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 50 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n28 (700), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.1 |
| Port USB | USB Type-C USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Giroskop Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Honor V40 5G
Ulasan video
Gambar Honor V40 5G
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Honor V40 5G?
Harga Honor V40 5G ialah €460. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Honor V40 5G?
Honor V40 5G dilancarkan secara rasmi pada Jumaat, 22 Januari 2021.
-
Adakah Honor V40 5G tersedia di kedai?
Ya, Honor V40 5G masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Honor V40 5G?
Honor V40 5G mempunyai berat kira-kira 189 gram.
-
Berapakah saiz paparan Honor V40 5G?
Paparan Honor V40 5G berukuran 6.72 inci.
-
Adakah Honor V40 5G menyokong rangkaian 5G?
Ya, Honor V40 5G menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n28, n38, n41, n77, n78, n79.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Honor V40 5G?
Honor V40 5G menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Honor V40 5G?
Tidak, Google Play Services tidak disokong pada Honor V40 5G.