Honor View30 Pro
Spesifikasi Honor View30 Pro
Umum
| Jenama | Honor |
| Model | View30 Pro |
| Tarikh diumumkan | Isnin, 27 April 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Isnin, 27 April 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | ₹39,690 |
Reka bentuk
| Tinggi | 162.7 mm (6.41 inci) |
| Lebar | 75.8 mm (2.98 inci) |
| Ketebalan | 8.8 mm (0.35 inci) |
| Berat | 206 g (7.27 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Kaca Rangka: Aluminium Depan: Kaca |
| Warna | Warna Frost Iceland, Tengah malam Hitam, Warna Biru Lautan, Warna Jingga Matahari Terbit |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.57 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 400 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 84.9% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 990 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 7 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.86 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G76 MP16 |
| RAM | 8GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.0 |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 10 (Quince Tart) |
| Antara muka pengguna | Magic UI 3 |
| Sokongan Google Play Services | Tidak |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 40 MP, ƒ/1.6, 27 mm ( Lensa sudut lebar ), 1/1.7" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 80 mm ( Telefoto ), x3 Zum optik, 1/4.0" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 16 mm ( Lensa ultra lebar ), 1.4 μm Fokus automatik (AF) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Mod tangkapan berterusan Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Fokus automatik laser Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps 720p @ 960 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 32 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/2.8" Saiz sensor 8 MP, ƒ/2.2, 17 mm ( Lensa ultra lebar ) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4100 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 40 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 27 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G (2+ Gbps DL), LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.1 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Giroskop Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Honor View30 Pro
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Honor View30 Pro?
Harga Honor View30 Pro ialah ₹39,690. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Honor View30 Pro?
Honor View30 Pro dilancarkan secara rasmi pada Isnin, 27 April 2020.
-
Adakah Honor View30 Pro tersedia di kedai?
Tidak, Honor View30 Pro tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Honor View30 Pro?
Honor View30 Pro mempunyai berat kira-kira 206 gram.
-
Berapakah saiz paparan Honor View30 Pro?
Paparan Honor View30 Pro berukuran 6.57 inci.
-
Adakah Honor View30 Pro menyokong rangkaian 5G?
Ya, Honor View30 Pro menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n3, n41, n77, n78, n79.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Honor View30 Pro?
Honor View30 Pro menawarkan Tiga kamera di belakang dan Dwi kamera untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Honor View30 Pro?
Tidak, Google Play Services tidak disokong pada Honor View30 Pro.