Honor X10 5G
Spesifikasi Honor X10 5G
Umum
| Jenama | Honor |
| Model | X10 5G |
| Nama alternatif | TEL-AN00 (Antarabangsa) TEL-TN00 (Antarabangsa) TEL-AN00a (Antarabangsa) TEL-AN10 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 26 Mei 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Selasa, 26 Mei 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €250 |
Reka bentuk
| Tinggi | 163.7 mm (6.44 inci) |
| Lebar | 76.5 mm (3.01 inci) |
| Ketebalan | 8.8 mm (0.35 inci) |
| Berat | 203 g (7.16 oz) |
| Bahan binaan | Depan: Kaca aluminosilikat |
| Warna | Hitam, Biru, Oren, Perak |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.63 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Kadar segar semula | 90 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 397 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 84.7% |
| Perlindungan skrin | Kaca aluminosilikat |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 820 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 7 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.36 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MP6 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Storan | 64GB, 128GB |
| Varian | 64GB 6GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | Nano Memory |
Perisian
| Sistem operasi | Android 10 (Quince Tart) |
| Antara muka pengguna | Magic UI 3.1 |
| Sokongan Google Play Services | Tidak |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 40 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Lensa sudut lebar ), 1/1.7" Saiz sensor PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 17 mm, 120° ( Lensa ultra lebar ) 0.08 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps 720p @ 960 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 16 MP, ƒ/2.2, 24 mm ( Lensa sudut lebar ), 1.0 μm, 1/3.06" Saiz sensor |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4300 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 22.5 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G 2.3 Gbps DL, LTE (4CA) Cat12 600/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n84 (2100 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.1 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Giroskop Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Honor X10 5G
Ulasan video
Gambar Honor X10 5G
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Honor X10 5G?
Harga Honor X10 5G ialah €250. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Honor X10 5G?
Honor X10 5G dilancarkan secara rasmi pada Selasa, 26 Mei 2020.
-
Adakah Honor X10 5G tersedia di kedai?
Tidak, Honor X10 5G tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Honor X10 5G?
Honor X10 5G mempunyai berat kira-kira 203 gram.
-
Berapakah saiz paparan Honor X10 5G?
Paparan Honor X10 5G berukuran 6.63 inci.
-
Adakah Honor X10 5G menyokong rangkaian 5G?
Ya, Honor X10 5G menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n3, n38, n41, n77, n78, n79, n80, n84.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Honor X10 5G?
Honor X10 5G menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Honor X10 5G?
Tidak, Google Play Services tidak disokong pada Honor X10 5G.