Huawei Enjoy Z 5G
Spesifikasi Huawei Enjoy Z 5G
Umum
| Jenama | Huawei |
| Model | Enjoy Z 5G |
| Nama alternatif | DVC-AN00 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 03 Jun 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Rabu, 03 Jun 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €220 |
Reka bentuk
| Tinggi | 160 mm (6.30 inci) |
| Lebar | 75.3 mm (2.96 inci) |
| Ketebalan | 8.4 mm (0.33 inci) |
| Berat | 182 g (6.42 oz) |
| Warna | Kristal Pernafasan, biru gelap, Tengah malam Hitam |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.5 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Kadar segar semula | 90 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 405 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 84.7% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Dimensity 800 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 7 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC4 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Storan | 64GB, 128GB |
| Varian | 64GB 6GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | Nano Memory |
Perisian
| Sistem operasi | Android 10 (Quince Tart) |
| Antara muka pengguna | EMUI 10.1 |
| Sokongan Google Play Services | Tidak |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 48 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/2.0" Saiz sensor PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 120° ( Lensa ultra lebar ) 2 MP ( Makro ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 16 MP, ƒ/2.0 |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4000 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 22.5 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.1 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Giroskop Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Huawei Enjoy Z 5G
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Huawei Enjoy Z 5G?
Harga Huawei Enjoy Z 5G ialah €220. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Huawei Enjoy Z 5G?
Huawei Enjoy Z 5G dilancarkan secara rasmi pada Rabu, 03 Jun 2020.
-
Adakah Huawei Enjoy Z 5G tersedia di kedai?
Tidak, Huawei Enjoy Z 5G tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Huawei Enjoy Z 5G?
Huawei Enjoy Z 5G mempunyai berat kira-kira 182 gram.
-
Berapakah saiz paparan Huawei Enjoy Z 5G?
Paparan Huawei Enjoy Z 5G berukuran 6.5 inci.
-
Adakah Huawei Enjoy Z 5G menyokong rangkaian 5G?
Ya, Huawei Enjoy Z 5G menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n38, n41, n77, n78, n79.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Huawei Enjoy Z 5G?
Huawei Enjoy Z 5G menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Huawei Enjoy Z 5G?
Tidak, Google Play Services tidak disokong pada Huawei Enjoy Z 5G.