Huawei Mate Xs 2
Spesifikasi Huawei Mate Xs 2
Umum
| Jenama | Huawei |
| Model | Mate Xs 2 |
| Nama alternatif | PAL-AL00 (Antarabangsa) PAL-LX9 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Khamis, 28 April 2022 |
| Tarikh dilancarkan | Sabtu, 07 Mei 2022 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €2,000 |
Reka bentuk
| Tinggi | 156.5 mm (6.16 inci) |
| Lebar | 139.3 mm (5.48 inci) |
| Ketebalan | 5.4 mm (0.21 inci) |
| Berat | 255 g (8.99 oz) |
| Warna | Hitam, Ungu, Putih |
Paparan
| Jenis paparan | Boleh lipat OLED |
| Saiz paparan | 7.8 inci |
| Resolusi | 2200 × 2480 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Ketumpatan piksel | 424 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 89.8% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 5 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.84 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Storan | 256GB, 512GB |
| Jenis storan dalaman | UFS |
| Varian | 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | Nano Memory |
Perisian
| Sistem operasi | HarmonyOS 2.0 |
| Antara muka pengguna | EMUI 12 |
| Sokongan Google Play Services | Tidak |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Lensa sudut lebar ) PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 81 mm ( Telefoto ), x3 Zum optik Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 13 MP, ƒ/2.2, 120° ( Lensa ultra lebar ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat Dual-LED Dual-Tone |
| Ciri-ciri | Sensor spektrum warna Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Fokus automatik laser Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/240 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 10.7 MP, ƒ/2.2 |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/240 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4600 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 66 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.2 |
| Port USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Barometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Giroskop Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Huawei Mate Xs 2
Ulasan video
Gambar Huawei Mate Xs 2
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Huawei Mate Xs 2?
Harga Huawei Mate Xs 2 ialah €2,000. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Huawei Mate Xs 2?
Huawei Mate Xs 2 dilancarkan secara rasmi pada Sabtu, 07 Mei 2022.
-
Adakah Huawei Mate Xs 2 tersedia di kedai?
Ya, Huawei Mate Xs 2 masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Huawei Mate Xs 2?
Huawei Mate Xs 2 mempunyai berat kira-kira 255 gram.
-
Berapakah saiz paparan Huawei Mate Xs 2?
Paparan Huawei Mate Xs 2 berukuran 7.8 inci.
-
Adakah Huawei Mate Xs 2 menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Huawei Mate Xs 2 tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Huawei Mate Xs 2?
Huawei Mate Xs 2 menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Huawei Mate Xs 2?
Tidak, Google Play Services tidak disokong pada Huawei Mate Xs 2.