Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Spesifikasi Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Umum
| Jenama | Huawei |
| Model | MatePad Pro 12.6 (2021) |
| Nama alternatif | WGR-W09 (Antarabangsa) WGR-W19 (Antarabangsa) WGR-AN19 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 02 Jun 2021 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 25 Jun 2021 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €800 |
Reka bentuk
| Tinggi | 286.5 mm (11.28 inci) |
| Lebar | 184.7 mm (7.27 inci) |
| Ketebalan | 6.7 mm (0.26 inci) |
| Berat | 609 g (21.48 oz) |
| Warna | Kelabu, Hijau, Perak |
| Ciri reka bentuk | Sokongan stylus (magnetik) |
Paparan
| Jenis paparan | OLED |
| Saiz paparan | 12.6 inci |
| Resolusi | 2560 × 1600 piksel |
| Nisbah aspek | 16:10 |
| Ketumpatan piksel | 240 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 87% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 9000E (Antarabangsa) HiSilicon Kirin 9000 (Antarabangsa) |
| Teras CPU | 8 (Antarabangsa) 8 (Antarabangsa) |
| Teknologi CPU | 5 nm (Antarabangsa) 5 nm (Antarabangsa) |
| Kelajuan maksimum CPU | 3.13 GHz (Antarabangsa) 3.13 GHz (Antarabangsa) |
| Seni bina CPU | 64-bit (Antarabangsa) 64-bit (Antarabangsa) |
| Seni bina mikro | 1x 3.13 GHz – Cortex-A77 3x 2.54 GHz – Cortex-A77 4x 2.05 GHz – Cortex-A55 (Antarabangsa) 1x 3.13 GHz – Cortex-A77 3x 2.54 GHz – Cortex-A77 4x 2.05 GHz – Cortex-A55 (Antarabangsa) |
| Jenis memori | LPDDR5 (Antarabangsa) LPDDR5 (Antarabangsa) |
| GPU | ARM Mali-G78 MP22 (Antarabangsa) ARM Mali-G78 MP24 (Antarabangsa) |
| RAM | 8GB, 4GB, 12GB |
| Storan | 128GB, 256GB, 512GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.1 |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 4GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | Nano Memory |
Perisian
| Sistem operasi | HarmonyOS 2.0 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 13 MP, ƒ/1.8 ( Lensa sudut lebar ) PDAF 8 MP, ƒ/2.4 ( Lensa ultra lebar ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Sensor | Sensor ToF 3D |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 050 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 40 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 27 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik Pengecasan tanpa wayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | SIM tunggal (Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G - cellular model only, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n84 (2100 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.2 |
| Port USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | 8 pembesar suara, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Giroskop Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Ulasan video
Gambar Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)?
Harga Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) ialah €800. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)?
Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) dilancarkan secara rasmi pada Jumaat, 25 Jun 2021.
-
Adakah Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) tersedia di kedai?
Ya, Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)?
Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) mempunyai berat kira-kira 609 gram.
-
Berapakah saiz paparan Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)?
Paparan Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) berukuran 12.6 inci.
-
Adakah Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) menyokong rangkaian 5G?
Ya, Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n3, n5, n7, n8, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78, n79, n80, n84.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)?
Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.