Huawei nova 14 Pro
Spesifikasi Huawei nova 14 Pro
Umum
| Jenama | Huawei |
| Model | nova 14 Pro |
| Nama alternatif | MIA-AL00 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Isnin, 19 Mei 2025 |
| Tarikh dilancarkan | Isnin, 19 Mei 2025 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €430 |
Reka bentuk
| Tinggi | 163.4 mm (6.43 inci) |
| Lebar | 75 mm (2.95 inci) |
| Ketebalan | 7.8 mm (0.31 inci) |
| Berat | 207 g (7.30 oz) |
| Warna | Hitam, Biru, Ungu, Putih |
| Ketahanan | Tertutup rapat daripada debu dan kalis air (terhadap percikan air) |
| Pensijilan IP | IP65 |
Paparan
| Jenis paparan | LTPO OLED |
| Saiz paparan | 6.78 inci |
| Resolusi | 1224 × 2776 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Ketumpatan piksel | 447 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 89.3% |
| Kecerahan puncak | 1200 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca aluminosilikat, Kunlun Kaca (hanya versi 512GB) |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna Skrin sentuh kapasitif HDR Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 8020 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 7 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.285 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 2.285 GHz – 3x 2.05 GHz – 4x 1.3 GHz – |
| Jenis memori | LPDDR5 |
| GPU | HiSilicon Maleoon 920 |
| RAM | 12GB |
| Storan | 256GB, 512GB |
| Varian | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | HarmonyOS 5.0 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 50 MP, 24 mm ( Lensa sudut lebar ) Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.4, 69 mm ( Telefoto ), x3 Zum optik Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 112° ( Lensa ultra lebar ) Fokus automatik (AF) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat Dual-LED |
| Ciri-ciri | Sensor spektrum warna Julat Dinamik Tinggi (HDR) Fokus automatik laser Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS, HDR Vivid |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 8 MP, ƒ/2.2, 52 mm ( Telefoto ), x2 Zum optik Fokus automatik (AF) 50 MP, ƒ/2.0 ( Lensa ultra lebar ) PDAF |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS, HDR Vivid |
Bateri
| Kapasiti | 5500 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 100 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.2 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS (L1), GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5) |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor cap jari optik bawah skrin Sensor jarak maya |
| Ciri istimewa | Bekalan kuasa boleh diprogram (PPS) Quick Charge Protokol SuperCharge (SCP) Spesifikasi Pengecasan Pantas Sejagat (UFCS) USB Power Delivery |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Huawei nova 14 Pro
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Huawei nova 14 Pro?
Harga Huawei nova 14 Pro ialah €430. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Huawei nova 14 Pro?
Huawei nova 14 Pro dilancarkan secara rasmi pada Isnin, 19 Mei 2025.
-
Adakah Huawei nova 14 Pro tersedia di kedai?
Ya, Huawei nova 14 Pro masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Huawei nova 14 Pro?
Huawei nova 14 Pro mempunyai berat kira-kira 207 gram.
-
Berapakah saiz paparan Huawei nova 14 Pro?
Paparan Huawei nova 14 Pro berukuran 6.78 inci.
-
Adakah Huawei nova 14 Pro menyokong rangkaian 5G?
Ya, Huawei nova 14 Pro menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Huawei nova 14 Pro?
Huawei nova 14 Pro menawarkan Tiga kamera di belakang dan Dwi kamera untuk swafoto.