Huawei nova 6
Spesifikasi Huawei nova 6
Umum
| Jenama | Huawei |
| Model | nova 6 |
| Nama alternatif | AL10 (China) WLZ-TL10 (China) WLZ-AL10 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Ahad, 01 Disember 2019 |
| Tarikh dilancarkan | Ahad, 01 Disember 2019 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | ₹32,449 |
Reka bentuk
| Tinggi | 162.6 mm (6.40 inci) |
| Lebar | 75.7 mm (2.98 inci) |
| Ketebalan | 8.6 mm (0.34 inci) |
| Berat | 197 g (6.95 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Kaca Rangka: Aluminium Depan: Kaca |
| Warna | Hitam, Biru, Provence, Merah |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.57 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 401 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 84.7% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 990 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 7 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.86 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G76 MP16 |
| RAM | 8GB |
| Storan | 128GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.0 |
| Varian | 128GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 10 (Quince Tart) |
| Antara muka pengguna | EMUI 10 |
| Sokongan Google Play Services | Tidak |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 40 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Lensa sudut lebar ), 1/1.7" Saiz sensor PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 80 mm ( Telefoto ), x3 Zum optik, 1/4.0" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 16 mm ( Lensa ultra lebar ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Fokus automatik laser Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps 720p @ 960 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 32 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/2.8" Saiz sensor 8 MP, ƒ/2.2, 17 mm ( Lensa ultra lebar ) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4100 mAh |
| Kebolehtanggalan | Tidak boleh ditanggalkan |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 40 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.1 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Giroskop Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Huawei nova 6
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Huawei nova 6?
Harga Huawei nova 6 ialah ₹32,449. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Huawei nova 6?
Huawei nova 6 dilancarkan secara rasmi pada Ahad, 01 Disember 2019.
-
Adakah Huawei nova 6 tersedia di kedai?
Tidak, Huawei nova 6 tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Huawei nova 6?
Huawei nova 6 mempunyai berat kira-kira 197 gram.
-
Berapakah saiz paparan Huawei nova 6?
Paparan Huawei nova 6 berukuran 6.57 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Huawei nova 6?
Huawei nova 6 menawarkan Tiga kamera di belakang dan Dwi kamera untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Huawei nova 6?
Tidak, Google Play Services tidak disokong pada Huawei nova 6.