Huawei Pura 70 Pro
Spesifikasi Huawei Pura 70 Pro
Umum
| Jenama | Huawei |
| Model | Pura 70 Pro |
| Nama alternatif | HBN-LX9 (Antarabangsa) HBN-AL00 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Khamis, 18 April 2024 |
| Tarikh dilancarkan | Isnin, 29 April 2024 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €1,440 |
Reka bentuk
| Tinggi | 162.6 mm (6.40 inci) |
| Lebar | 75.1 mm (2.96 inci) |
| Ketebalan | 8.4 mm (0.33 inci) |
| Berat | 220 g (7.76 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Kaca Rangka: Aluminium Depan: Kaca |
| Warna | Hitam, Ungu, Putih |
| Ketahanan | Tahan debu dan air (menahan pancutan air bertekanan tinggi; boleh dicelup sehingga 2 m selama 30 minit) |
| Pensijilan IP | IP68 |
Paparan
| Jenis paparan | LTPO OLED |
| Saiz paparan | 6.8 inci |
| Resolusi | 1260 × 2844 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Ketumpatan piksel | 460 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 89.3% |
| Kecerahan puncak | 2500 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca Huawei Kunlun 2 |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna 1440Hz PWM Dimming Skrin sentuh kapasitif HDR Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 9010 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 7 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2300 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 2.3 GHz – Taishan Big 3x 2.18 GHz – Taishan Mid 4x 1.55 GHz – Cortex-A510 |
| Jenis memori | LPDDR5 |
| GPU | Maleoon 910 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Storan | 256GB, 512GB, 1TB |
| Varian | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Antara muka pengguna | EMUI 14.2 (Antarabangsa), HarmonyOS 4.2 (China) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 50 MP, 25 mm ( Lensa sudut lebar ), 1/1.3" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 48 MP, ƒ/2.1, 93 mm ( Telefoto ), x3.5 Zum optik Penstabilan imej optik (OIS) PDAF (5cm - ∞) 12.5 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Lensa ultra lebar ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Sensor spektrum warna Julat Dinamik Tinggi (HDR) Fokus automatik laser Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS, HDR, Penstabilan imej optik (OIS) |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 13 MP, ƒ/2.4 ( Lensa ultra lebar ) Fokus automatik (AF) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Ciri video | HDR |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 5050 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 100 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 80 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik Pengecasan tanpa wayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b6 (800), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.2 |
| Port USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go DisplayPort 1.2 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS (L1), GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5) |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat Sensor cap jari optik bawah skrin |
| Ciri istimewa | Mesej Satelit BDS |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Huawei Pura 70 Pro
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Huawei Pura 70 Pro?
Harga Huawei Pura 70 Pro ialah €1,440. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Huawei Pura 70 Pro?
Huawei Pura 70 Pro dilancarkan secara rasmi pada Isnin, 29 April 2024.
-
Adakah Huawei Pura 70 Pro tersedia di kedai?
Ya, Huawei Pura 70 Pro masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Huawei Pura 70 Pro?
Huawei Pura 70 Pro mempunyai berat kira-kira 220 gram.
-
Berapakah saiz paparan Huawei Pura 70 Pro?
Paparan Huawei Pura 70 Pro berukuran 6.8 inci.
-
Adakah Huawei Pura 70 Pro menyokong rangkaian 5G?
Ya, Huawei Pura 70 Pro menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Huawei Pura 70 Pro?
Huawei Pura 70 Pro menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.