Huawei Pura 80 Ultra
Spesifikasi Huawei Pura 80 Ultra
Umum
| Jenama | Huawei |
| Model | Pura 80 Ultra |
| Nama alternatif | LMR-AL10 (Antarabangsa) LMU-LX9 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 11 Jun 2025 |
| Tarikh dilancarkan | Rabu, 11 Jun 2025 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €1,219.53 |
Reka bentuk
| Tinggi | 163 mm (6.42 inci) |
| Lebar | 76.1 mm (3.00 inci) |
| Ketebalan | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Berat | 233 g (8.22 oz) |
| Pensijilan IP | IP68, IP69 |
Paparan
| Saiz paparan | 6.8 inci |
| Resolusi | 1276 × 2848 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 459 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 89.7% |
| Kecerahan puncak | 3000 cd/m² |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 9020 |
| Teras CPU | 12 |
| Teknologi CPU | 7 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2500 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 2x 2.50 GHz – TaiShan Big 6x 2.151 GHz – TaiShan Mid 4x 1.60 GHz – Cortex-A510 |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | HiSilicon Maleoon 920 @840 MHz |
| RAM | 16GB |
| Storan | 512GB, 1TB |
| Varian | 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Empat kamera | 50 MP, 23 mm ( Lensa sudut lebar ), 1.0"-type Saiz sensor 50 MP, ƒ/2.4, 83 mm ( Telefoto periskop ), x3.7 Zum optik, 1/1.28" Saiz sensor 12.5 MP, ƒ/3.6, 212 mm ( Telefoto periskop ), x9.4 Zum optik 40 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Lensa ultra lebar ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 960 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 13 MP, ƒ/2.0 ( Lensa ultra lebar ) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 240 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly (Antarabangsa) Li-Poly (China) |
| Kapasiti | 5170 mAh (Antarabangsa) 5700 mAh (China) |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 100 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 80 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G (China only), LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b6 (800), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.2 |
| Port USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go DisplayPort 1.2 |
| Sokongan GPS | Ya |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Radio FM | Tidak |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Huawei Pura 80 Ultra
Ulasan video
Gambar Huawei Pura 80 Ultra
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Huawei Pura 80 Ultra?
Harga Huawei Pura 80 Ultra ialah €1,219.53. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Huawei Pura 80 Ultra?
Huawei Pura 80 Ultra dilancarkan secara rasmi pada Rabu, 11 Jun 2025.
-
Adakah Huawei Pura 80 Ultra tersedia di kedai?
Ya, Huawei Pura 80 Ultra masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Huawei Pura 80 Ultra?
Huawei Pura 80 Ultra mempunyai berat kira-kira 233 gram.
-
Berapakah saiz paparan Huawei Pura 80 Ultra?
Paparan Huawei Pura 80 Ultra berukuran 6.8 inci.
-
Adakah Huawei Pura 80 Ultra menyokong rangkaian 5G?
Ya, Huawei Pura 80 Ultra menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Huawei Pura 80 Ultra?
Huawei Pura 80 Ultra menawarkan Empat kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.