Huawei Y6s (2019)
Spesifikasi Huawei Y6s (2019)
Umum
| Jenama | Huawei |
| Model | Y6s (2019) |
| Nama alternatif | JAT-LX3 (Antarabangsa) JAT-L29 (Antarabangsa) JAT-LX1 (Antarabangsa) JAT-L41 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 01 Januari 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 01 Mei 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €160 |
Reka bentuk
| Tinggi | 156.3 mm (6.15 inci) |
| Lebar | 73.5 mm (2.89 inci) |
| Ketebalan | 8 mm (0.31 inci) |
| Berat | 150 g (5.29 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Plastik Bingkai: Plastik Depan: Kaca |
| Warna | Biru Orkid, Hitam berbintang |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.09 inci |
| Resolusi | 720 × 1560 piksel |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 282 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 79.2% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Helio P35 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 16 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2300 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB |
| Storan | 32GB, 64GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 32GB 3GB RAM 64GB 3GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 9.0 (Pie) |
| Antara muka pengguna | EMUI 9.1 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 13 MP, ƒ/1.8 PDAF |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 3020 mAh |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v4.2 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Sensor cap jari Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Huawei Y6s (2019)
Ulasan video
Gambar Huawei Y6s (2019)
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Huawei Y6s (2019)?
Harga Huawei Y6s (2019) ialah €160. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Huawei Y6s (2019)?
Huawei Y6s (2019) dilancarkan secara rasmi pada Jumaat, 01 Mei 2020.
-
Adakah Huawei Y6s (2019) tersedia di kedai?
Tidak, Huawei Y6s (2019) tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Huawei Y6s (2019)?
Huawei Y6s (2019) mempunyai berat kira-kira 150 gram.
-
Berapakah saiz paparan Huawei Y6s (2019)?
Paparan Huawei Y6s (2019) berukuran 6.09 inci.
-
Adakah Huawei Y6s (2019) menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Huawei Y6s (2019) tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Huawei Y6s (2019)?
Huawei Y6s (2019) menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.