Huawei Y7 Pro (2018)
Spesifikasi Huawei Y7 Pro (2018)
Umum
| Jenama | Huawei |
| Model | Y7 Pro (2018) |
| Tarikh diumumkan | Ahad, 01 April 2018 |
| Tarikh dilancarkan | Ahad, 01 April 2018 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €150 |
Reka bentuk
| Tinggi | 158.3 mm (6.23 inci) |
| Lebar | 76.7 mm (3.02 inci) |
| Ketebalan | 7.8 mm (0.31 inci) |
| Berat | 155 g (5.47 oz) |
| Warna | Hitam, Biru, Emas |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 5.99 inci |
| Resolusi | 720 × 1440 piksel |
| Nisbah aspek | 18:9 |
| Ketumpatan piksel | 269 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 76.3% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 430 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 28 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 1.4 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR3 |
| GPU | Qualcomm Adreno 505 |
| RAM | 3GB |
| Storan | 32GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 32GB 3GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 8.0 (Oreo) |
| Antara muka pengguna | EMUI 8 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 13 MP, ƒ/2.2 PDAF 2 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Ion |
| Kapasiti | 3000 mAh |
| Kebolehtanggalan | Tidak boleh ditanggalkan |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b7 (2600), b8 (900), b20 (800 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v4.2 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GLONASS, GPS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Huawei Y7 Pro (2018)
Ulasan video
Gambar Huawei Y7 Pro (2018)
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Huawei Y7 Pro (2018)?
Harga Huawei Y7 Pro (2018) ialah €150. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Huawei Y7 Pro (2018)?
Huawei Y7 Pro (2018) dilancarkan secara rasmi pada Ahad, 01 April 2018.
-
Adakah Huawei Y7 Pro (2018) tersedia di kedai?
Tidak, Huawei Y7 Pro (2018) tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Huawei Y7 Pro (2018)?
Huawei Y7 Pro (2018) mempunyai berat kira-kira 155 gram.
-
Berapakah saiz paparan Huawei Y7 Pro (2018)?
Paparan Huawei Y7 Pro (2018) berukuran 5.99 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Huawei Y7 Pro (2018)?
Huawei Y7 Pro (2018) menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.