Lava Blaze Nxt
Spesifikasi Lava Blaze Nxt
Umum
| Jenama | Lava |
| Model | Blaze Nxt |
| Tarikh diumumkan | Jumaat, 25 November 2022 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 02 Disember 2022 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €110 |
Reka bentuk
| Tinggi | 164.8 mm (6.49 inci) |
| Lebar | 76.3 mm (3.00 inci) |
| Ketebalan | 8.9 mm (0.35 inci) |
| Berat | 203 g (7.16 oz) |
| Warna | Warna biru kaca, Warna Hijau Kaca, Warna Merah Kaca |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.52 inci |
| Resolusi | 720 × 1600 piksel |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 269 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 81.6% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Helio G37 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 12 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.3 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 4GB |
| Storan | 64GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 64GB 4GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 12 (Snow Cone) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 13 MP ( Lensa sudut lebar ) Fokus automatik (AF) 2 MP |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP |
| Sokongan video | Ya |
Bateri
| Jenis | Li-Ion |
| Kapasiti | 5000 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 10 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 900 / 1800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.0 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Sensor cap jari Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Lava Blaze Nxt
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Lava Blaze Nxt?
Harga Lava Blaze Nxt ialah €110. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Lava Blaze Nxt?
Lava Blaze Nxt dilancarkan secara rasmi pada Jumaat, 02 Disember 2022.
-
Adakah Lava Blaze Nxt tersedia di kedai?
Ya, Lava Blaze Nxt masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Lava Blaze Nxt?
Lava Blaze Nxt mempunyai berat kira-kira 203 gram.
-
Berapakah saiz paparan Lava Blaze Nxt?
Paparan Lava Blaze Nxt berukuran 6.52 inci.
-
Adakah Lava Blaze Nxt menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Lava Blaze Nxt tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Lava Blaze Nxt?
Lava Blaze Nxt menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.