Lava Z40
Spesifikasi Lava Z40
Umum
| Jenama | Lava |
| Model | Z40 |
| Tarikh diumumkan | Jumaat, 01 Mac 2019 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 01 Mac 2019 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | ₹3,500 |
Reka bentuk
| Tinggi | 125.5 mm (4.94 inci) |
| Lebar | 63.9 mm (2.52 inci) |
| Ketebalan | 11.7 mm (0.46 inci) |
| Berat | 120 g (4.23 oz) |
| Warna | Hitam Berkilat, Emas |
Paparan
| Jenis paparan | TN TFT LCD |
| Saiz paparan | 4 inci |
| Resolusi | 480 × 800 piksel |
| Nisbah aspek | 5:3 |
| Ketumpatan piksel | 233 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 56.8% |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Unisoc SC9832E |
| Teras CPU | 4 |
| Teknologi CPU | 28 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 1400 MHz |
| Seni bina mikro | 4x 1.4 GHz – Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-T820 MP1 |
| RAM | 1GB |
| Storan | 8GB |
| Varian | 8GB 1GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 8.1 (Oreo) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 2 MP |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 720p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 2 MP |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
Bateri
| Jenis | Li-Ion |
| Kapasiti | 2250 mAh |
| Kebolehtanggalan | Boleh ditanggalkan |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 900 / 1800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v4.2 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Lava Z40
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Lava Z40?
Harga Lava Z40 ialah ₹3,500. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Lava Z40?
Lava Z40 dilancarkan secara rasmi pada Jumaat, 01 Mac 2019.
-
Adakah Lava Z40 tersedia di kedai?
Tidak, Lava Z40 tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Lava Z40?
Lava Z40 mempunyai berat kira-kira 120 gram.
-
Berapakah saiz paparan Lava Z40?
Paparan Lava Z40 berukuran 4 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Lava Z40?
Lava Z40 menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.