Lava Z60s
Spesifikasi Lava Z60s
Umum
| Jenama | Lava |
| Model | Z60s |
| Nama alternatif | Z60s (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 01 Ogos 2018 |
| Tarikh dilancarkan | Rabu, 01 Ogos 2018 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | ₹4,950 |
Reka bentuk
| Tinggi | 144.3 mm (5.68 inci) |
| Lebar | 71.4 mm (2.81 inci) |
| Ketebalan | 8.5 mm (0.33 inci) |
| Berat | 136 g (4.80 oz) |
| Warna | Hitam, Emas |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 5 inci |
| Resolusi | 720 × 1280 piksel |
| Nisbah aspek | 16:9 |
| Ketumpatan piksel | 294 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 66.9% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek MT6739WW |
| Teras CPU | 4 |
| Teknologi CPU | 28 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 1.5 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR3 |
| GPU | IMG PowerVR GE8100 |
| RAM | 1GB |
| Storan | 16GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 16GB 1GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 8.1 (Oreo) |
| Sokongan Google Play Services | Ya |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 5 MP, ƒ/2.0 Denyar automatik |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 5 MP, ƒ/2.4 |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 2500 mAh |
| Kebolehtanggalan | Tidak boleh ditanggalkan |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Micro-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 900 / 1800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v4.0 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Lava Z60s
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Lava Z60s?
Harga Lava Z60s ialah ₹4,950. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Lava Z60s?
Lava Z60s dilancarkan secara rasmi pada Rabu, 01 Ogos 2018.
-
Adakah Lava Z60s tersedia di kedai?
Tidak, Lava Z60s tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Lava Z60s?
Lava Z60s mempunyai berat kira-kira 136 gram.
-
Berapakah saiz paparan Lava Z60s?
Paparan Lava Z60s berukuran 5 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Lava Z60s?
Lava Z60s menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Lava Z60s?
Ya, Google Play Services disokong sepenuhnya pada Lava Z60s.