Lava Z61 Pro
Spesifikasi Lava Z61 Pro
Umum
| Jenama | Lava |
| Model | Z61 Pro |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 01 Julai 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Rabu, 01 Julai 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €70 |
Reka bentuk
| Tinggi | 147 mm (5.79 inci) |
| Lebar | 71.8 mm (2.83 inci) |
| Ketebalan | 9.2 mm (0.36 inci) |
| Berat | 160 g (5.64 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Plastik Bingkai: Plastik Depan: Kaca |
| Warna | Warna Merah Amber, Biru Tengah Malam |
Paparan
| Jenis paparan | TFT LCD |
| Saiz paparan | 5.45 inci |
| Resolusi | 720 × 1440 piksel |
| Nisbah aspek | 18:9 |
| Ketumpatan piksel | 295 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 72.6% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| RAM | 2GB |
| Storan | 16GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 16GB 2GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 9.0 (Pie) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 ( Lensa sudut lebar ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Mod letupan Zum digital Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 5 MP, ƒ/2.2 ( Lensa sudut lebar ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 3100 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 5 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 900 / 1800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v4.2 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Lava Z61 Pro
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Lava Z61 Pro?
Harga Lava Z61 Pro ialah €70. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Lava Z61 Pro?
Lava Z61 Pro dilancarkan secara rasmi pada Rabu, 01 Julai 2020.
-
Adakah Lava Z61 Pro tersedia di kedai?
Tidak, Lava Z61 Pro tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Lava Z61 Pro?
Lava Z61 Pro mempunyai berat kira-kira 160 gram.
-
Berapakah saiz paparan Lava Z61 Pro?
Paparan Lava Z61 Pro berukuran 5.45 inci.
-
Adakah Lava Z61 Pro menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Lava Z61 Pro tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Lava Z61 Pro?
Lava Z61 Pro menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.