Lenovo A7
Spesifikasi Lenovo A7
Umum
| Jenama | Lenovo |
| Model | A7 |
| Nama alternatif | L19111 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Sabtu, 13 April 2019 |
| Tarikh dilancarkan | Sabtu, 13 April 2019 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €100 |
Reka bentuk
| Tinggi | 155 mm (6.10 inci) |
| Lebar | 75 mm (2.95 inci) |
| Ketebalan | 12 mm (0.47 inci) |
| Berat | 172 g (6.07 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Plastik Bingkai: Plastik Depan: Kaca |
| Warna | Hitam, Biru |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.09 inci |
| Resolusi | 720 × 1560 piksel |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 282 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 78.3% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Unisoc SC9863A |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 28 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 1.6 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8322 |
| RAM | 4GB |
| Storan | 64GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 64GB 4GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 9.0 (Pie) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 13 MP ( Lensa sudut lebar ), 1.12 μm, 1/3.1" Saiz sensor PDAF 2 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 5 MP |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4000 mAh |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v4.2 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Sensor cap jari Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Lenovo A7
Ulasan video
Gambar Lenovo A7
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Lenovo A7?
Harga Lenovo A7 ialah €100. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Lenovo A7?
Lenovo A7 dilancarkan secara rasmi pada Sabtu, 13 April 2019.
-
Adakah Lenovo A7 tersedia di kedai?
Tidak, Lenovo A7 tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Lenovo A7?
Lenovo A7 mempunyai berat kira-kira 172 gram.
-
Berapakah saiz paparan Lenovo A7?
Paparan Lenovo A7 berukuran 6.09 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Lenovo A7?
Lenovo A7 menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.