Lenovo Tab M8 (HD)
Spesifikasi Lenovo Tab M8 (HD)
Umum
| Jenama | Lenovo |
| Model | Tab M8 (HD) |
| Nama alternatif | TB-8505X (Antarabangsa) TB-8505F (Antarabangsa) TB-8505FS (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 01 Oktober 2019 |
| Tarikh dilancarkan | Selasa, 01 Oktober 2019 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €140 |
Reka bentuk
| Tinggi | 199.1 mm (7.84 inci) |
| Lebar | 121.8 mm (4.80 inci) |
| Ketebalan | 8.2 mm (0.32 inci) |
| Berat | 305 g (10.76 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Aluminium Rangka: Aluminium Depan: Kaca |
| Warna | Warna Kelabu Besi, Warna Kelabu Platinum |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 8 inci |
| Resolusi | 800 × 1280 piksel |
| Nisbah aspek | 16:10 |
| Ketumpatan piksel | 189 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 76.5% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Helio A22 |
| Teras CPU | 4 |
| Teknologi CPU | 16 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.0 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Storan | 16GB, 32GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 16GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 9.0 (Pie) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 5 MP Denyar automatik |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 2 MP |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 720p |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 5000 mAh |
| Kebolehtanggalan | Tidak boleh ditanggalkan |
Rangkaian
| Kad SIM | SIM tunggal (Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE - cellular model only, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b19 (800), b20 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.0 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Lenovo Tab M8 (HD)
Ulasan video
Gambar Lenovo Tab M8 (HD)
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Lenovo Tab M8 (HD)?
Harga Lenovo Tab M8 (HD) ialah €140. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Lenovo Tab M8 (HD)?
Lenovo Tab M8 (HD) dilancarkan secara rasmi pada Selasa, 01 Oktober 2019.
-
Adakah Lenovo Tab M8 (HD) tersedia di kedai?
Tidak, Lenovo Tab M8 (HD) tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Lenovo Tab M8 (HD)?
Lenovo Tab M8 (HD) mempunyai berat kira-kira 305 gram.
-
Berapakah saiz paparan Lenovo Tab M8 (HD)?
Paparan Lenovo Tab M8 (HD) berukuran 8 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Lenovo Tab M8 (HD)?
Lenovo Tab M8 (HD) menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.