Motorola Edge 70 Max
Spesifikasi Motorola Edge 70 Max
Umum
| Jenama | Motorola |
| Model | Edge 70 Max |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 15 Julai 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Isnin, 20 Julai 2026 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €799 £845 ₹52,795 |
Reka bentuk
| Tinggi | 164 mm (6.46 inci) |
| Lebar | 77 mm (3.03 inci) |
| Ketebalan | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Berat | 221 g (7.80 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Gorilla Glass 7i Rangka: Aluminium Depan: Gorilla Glass 7i |
| Warna | Hitam, Biru, Hijau |
| Ketahanan | Tahan debu dan air (tahan pancutan air bertekanan tinggi; boleh direndam hingga 1.5m selama 30 minit) |
| Pensijilan IP | IP68, IP69 |
Paparan
| Jenis paparan | LTPO AMOLED |
| Saiz paparan | 6.82 inci |
| Resolusi | 1440 × 3168 piksel |
| Kadar segar semula | 144 Hz |
| Ketumpatan piksel | 510 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 89.5% |
| Kecerahan puncak | 7000 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass 7i, Tidak menjamin ketahanan atau penggunaan dalam keadaan ekstrem, Mematuhi MIL-STD-810H, Mohs tahap 4 |
| Ciri skrin | 1 bilion warna Skrin sentuh kapasitif HDR10+ Paparan multi-sentuh PWM Dimming |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 3 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 3800 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Storan | 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 4.1 |
| Varian | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava), Sehingga 3 naik taraf utama sistem operasi |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Lensa sudut lebar ), 1.0 μm, 1/1.56" Saiz sensor Dual-Pixel PDAF Penstabilan imej optik (OIS) 8 MP, ƒ/2.2, 119° ( Lensa ultra lebar ), 1.12 μm, 1/4.0" Saiz sensor Fokus automatik (AF) 2 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS, HDR10+ |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 32 MP, ƒ/2.2, 22 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.7 μm |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
Bateri
| Jenis | Si/C Li-Ion |
| Kapasiti | 7100 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 90 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 25 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan tanpa wayar Qi2.2 Pengecasan berwayar terbalik Pengecasan berwayar dari 0–100% dalam 51 minit (seperti diiklankan) Pengecasan berwayar dari 0-50% dalam 21 minit (seperti yang diiklankan) Pengecasan tanpa wayar dari 0% hingga 50% dalam 39 minit, dan 0% hingga 100% dalam 85 minit (mengikut dakwaan pengeluar) Pengecasan magnetik tanpa wayar |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Ciri Wi-Fi | Tri-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v6.0 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, NavIC, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Dolby Atmos, Audio tanpa wayar Hi-Res, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor cap jari optik bawah skrin Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Motorola Edge 70 Max
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Motorola Edge 70 Max?
Harga Motorola Edge 70 Max ialah €799. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Motorola Edge 70 Max?
Motorola Edge 70 Max dilancarkan secara rasmi pada Isnin, 20 Julai 2026.
-
Adakah Motorola Edge 70 Max tersedia di kedai?
Ya, Motorola Edge 70 Max masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Motorola Edge 70 Max?
Motorola Edge 70 Max mempunyai berat kira-kira 221 gram.
-
Berapakah saiz paparan Motorola Edge 70 Max?
Paparan Motorola Edge 70 Max berukuran 6.82 inci.
-
Adakah Motorola Edge 70 Max menyokong rangkaian 5G?
Ya, Motorola Edge 70 Max menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n8, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Motorola Edge 70 Max?
Motorola Edge 70 Max menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.