Motorola Moto G87
Spesifikasi Motorola Moto G87
Umum
| Jenama | Motorola |
| Model | Moto G87 |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 29 April 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 01 Mei 2026 |
| Status | Akan tiba |
| Harga | €400 |
Reka bentuk
| Tinggi | 164.5 mm (6.48 inci) |
| Lebar | 77.3 mm (3.04 inci) |
| Ketebalan | 7.3 mm (0.29 inci) |
| Berat | 183 g (6.46 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Polimer silikon (Kulit mesra alam) Bingkai: Plastik Depan: Gorilla Glass 7i |
| Warna | Hitam, Biru |
| Ketahanan | Tahan debu dan air (tahan pancutan air bertekanan tinggi; boleh direndam hingga 1.5m selama 30 minit) |
| Pensijilan IP | IP66, IP68, IP69 |
Paparan
| Jenis paparan | AMOLED |
| Saiz paparan | 6.78 inci |
| Resolusi | 1272 × 2772 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 450 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 88.4% |
| Kecerahan puncak | 5000 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass 7i, Tidak menjamin ketahanan atau penggunaan dalam keadaan ekstrem, Mematuhi MIL-STD-810H |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna Skrin sentuh kapasitif HDR Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Dimensity 6400 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 6 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2500 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 2x 2.5 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Storan | 256GB, 512GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 2.2 |
| Varian | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 200 MP, 0.5 μm Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 118° ( Lensa ultra lebar ), 1.12 μm |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 32 MP, ƒ/2.2 |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Kapasiti | 5200 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 30 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Dolby Atmos, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor cap jari optik bawah skrin Sensor jarak dekat |
| Ciri istimewa | Smart Connect |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Motorola Moto G87
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Motorola Moto G87?
Harga Motorola Moto G87 ialah €400. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah jangkaan tarikh pelancaran Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 akan dilancarkan pada Jumaat, 01 Mei 2026.
-
Adakah Motorola Moto G87 tersedia di kedai?
Tidak, Motorola Moto G87 belum dijual di kedai rasmi kerana ia belum dilancarkan.
-
Berapakah berat Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 mempunyai berat kira-kira 183 gram.
-
Berapakah saiz paparan Motorola Moto G87?
Paparan Motorola Moto G87 berukuran 6.78 inci.
-
Adakah Motorola Moto G87 menyokong rangkaian 5G?
Ya, Motorola Moto G87 menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n71, n75, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.