Motorola Razr 2026
Spesifikasi Motorola Razr 2026
Umum
| Jenama | Motorola |
| Model | Razr 2026 |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 29 April 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Khamis, 14 Mei 2026 |
| Status | Akan tiba |
| Harga | €690 |
Reka bentuk
| Tinggi | 171.3 mm (6.74 inci) |
| Lebar | 74 mm (2.91 inci) |
| Ketebalan | 7.3 mm (0.29 inci) |
| Berat | 188 g (6.63 oz) |
| Bahan binaan | Rangka: Aluminium Depan: Gorilla Glass (dilipat) Depan: Plastik (Terbuka) Engsel: titanium |
| Warna | Hijau, Ungu, Putih |
| Ketahanan | Tahan air (sehingga 1.5 m selama 30 minit) |
| Pensijilan IP | IP48 |
Paparan
| Jenis paparan | Boleh lipat LTPO AMOLED |
| Saiz paparan | 6.9 inci |
| Resolusi | 1080 × 2640 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Ketumpatan piksel | 413 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 84.9% |
| Kecerahan puncak | 3000 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass Victus, Mematuhi MIL-STD-810H |
| Skrin sentuh | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna Skrin sentuh kapasitif Dolby Vision HDR10+ Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Mediatek Dimensity 7400X |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 4 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2600 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 4x 2.6 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.1 |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 50 MP, ƒ/1.7 ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/1.95" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Lensa ultra lebar ), 1.28 μm, 1/2.76" Saiz sensor |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 32 MP, ƒ/2.4 ( Lensa sudut lebar ), 0.7 μm, 1/3.14" Saiz sensor |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Bateri
| Jenis | Si/C Li-Ion |
| Kapasiti | 4800 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 30 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 15 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Tri-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Dolby Atmos, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Barometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat Sensor cap jari sisi |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Motorola Razr 2026
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Motorola Razr 2026?
Harga Motorola Razr 2026 ialah €690. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah jangkaan tarikh pelancaran Motorola Razr 2026?
Motorola Razr 2026 akan dilancarkan pada Khamis, 14 Mei 2026.
-
Adakah Motorola Razr 2026 tersedia di kedai?
Tidak, Motorola Razr 2026 belum dijual di kedai rasmi kerana ia belum dilancarkan.
-
Berapakah berat Motorola Razr 2026?
Motorola Razr 2026 mempunyai berat kira-kira 188 gram.
-
Berapakah saiz paparan Motorola Razr 2026?
Paparan Motorola Razr 2026 berukuran 6.9 inci.
-
Adakah Motorola Razr 2026 menyokong rangkaian 5G?
Ya, Motorola Razr 2026 menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Motorola Razr 2026?
Motorola Razr 2026 menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.