Motorola Razr 70+
Spesifikasi Motorola Razr 70+
Umum
| Jenama | Motorola |
| Model | Razr 70+ |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 29 April 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Rabu, 29 April 2026 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €1,150 |
Reka bentuk
| Tinggi | 171.4 mm (6.75 inci) |
| Lebar | 74 mm (2.91 inci) |
| Ketebalan | 7.1 mm (0.28 inci) |
| Berat | 189 g (6.67 oz) |
| Bahan binaan | Depan: Gorilla Glass Victus (Dilipat) Depan: Plastik (Terbuka) Engsel: titanium |
| Warna | Hijau |
| Pensijilan IP | IP48 |
Paparan
| Jenis paparan | Boleh lipat LTPO AMOLED |
| Saiz paparan | 6.9 inci |
| Resolusi | 1084 × 2640 piksel |
| Kadar segar semula | 165 Hz |
| Ketumpatan piksel | 414 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 85.1% |
| Kecerahan puncak | 3000 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass Victus |
| Skrin sentuh | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna Skrin sentuh kapasitif Dolby Vision HDR10+ Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 4 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 3.0 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 3.0 GHz – Cortex-X4 4x 2.8 GHz – Cortex-A720 3x 2.0 GHz – Cortex-A520 |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 735 |
| RAM | 12GB |
| Storan | 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 4.0 |
| Varian | 256GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/1.95" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Lensa ultra lebar ), 1.28 μm, 1/2.76" Saiz sensor |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
| Ciri video | Dolby Vision, HDR10+ |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 32 MP, ƒ/2.4 ( Lensa sudut lebar ), 0.7 μm |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Bateri
| Kapasiti | 4500 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 45 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 15 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Ciri Wi-Fi | Tri-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Dolby Atmos, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Barometer Kompas Giroskop Sensor cap jari sisi |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Motorola Razr 70+
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Motorola Razr 70+?
Harga Motorola Razr 70+ ialah €1,150. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Motorola Razr 70+?
Motorola Razr 70+ dilancarkan secara rasmi pada Rabu, 29 April 2026.
-
Adakah Motorola Razr 70+ tersedia di kedai?
Ya, Motorola Razr 70+ masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Motorola Razr 70+?
Motorola Razr 70+ mempunyai berat kira-kira 189 gram.
-
Berapakah saiz paparan Motorola Razr 70+?
Paparan Motorola Razr 70+ berukuran 6.9 inci.
-
Adakah Motorola Razr 70+ menyokong rangkaian 5G?
Ya, Motorola Razr 70+ menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Motorola Razr 70+?
Motorola Razr 70+ menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.