Menu

Tema

Bahasa

Nokia C210 3
Nokia

Nokia C210

  • Sistem operasi Android 13
  • Paparan 6.3 inci 720x1560 piksel
  • Bateri 3000 mAh Li-Ion
  • Prestasi 3GB RAM Snapdragon 662
  • Kamera 13MP 1080p
  • Storan 32GB eMMC 5.1

Spesifikasi Nokia C210

Umum

Jenama
Nokia
Model
C210
Tarikh diumumkan
Rabu, 16 Ogos 2023
Tarikh dilancarkan
Khamis, 14 September 2023
Status
Tersedia
Harga
€190

Reka bentuk

Tinggi
159.5 mm (6.28 inci)
Lebar
73.9 mm (2.91 inci)
Ketebalan
8.6 mm (0.34 inci)
Berat
167 g (5.89 oz)
Bahan binaan
Depan: kaca Gorilla 3
Warna
Kelabu
Ketahanan
Tahan habuk
Tahan air (terhadap percikan air)

Paparan

Jenis paparan
IPS LCD
Saiz paparan
6.3 inci
Resolusi
720 × 1560 piksel
Nisbah aspek
19.5:9
Ketumpatan piksel
273 ppi
Nisbah skrin-ke-badan
≈ 82.7%
Perlindungan skrin
Kaca Corning Gorilla Glass 3
Skrin sentuh
Ya
Ciri skrin
Skrin sentuh kapasitif
Paparan multi-sentuh

Perkakasan

Cipset
Qualcomm Snapdragon 662
Teras CPU
8
Teknologi CPU
11 nm
Kelajuan maksimum CPU
2.0 GHz
Seni bina CPU
64-bit
Seni bina mikro
4x 2.0 GHz – Kryo 260 Gold (Cortex-A73)
4x 1.8 GHz – Kryo 260 Silver (Cortex-A53)
Jenis memori
LPDDR4X
GPU
Qualcomm Adreno 610
RAM
3GB
Storan
32GB
Jenis storan dalaman
eMMC 5.1
Varian
32GB 3GB RAM
Storan boleh dikembangkan
Ya
Slot kad
microSDXC

Perisian

Sistem operasi
Android 13 (Tiramisu)

Kamera utama

Sokongan kamera
Ya
Dwi kamera
13 MP ( Lensa sudut lebar )
Fokus automatik (AF)

2 MP, ƒ/2.4 ( Lensa tambahan )
Sokongan lampu kilat
Ya
Jenis lampu kilat
Lampu kilat LED
Sokongan video
Ya
Resolusi video
1080p @ 30 fps

Kamera swafoto

Sokongan kamera
Ya
Kamera tunggal
5 MP
Sokongan video
Ya

Bateri

Jenis
Li-Ion
Kapasiti
3000 mAh

Rangkaian

Kad SIM
SIM tunggal (Nano-SIM)
Kelajuan data rangkaian
LTE, HSPA
Jalur 2G
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Jalur 3G
HSPA: 850 / 1700 / 1900 MHz
Jalur 4G
LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz)

Kesambungan

Sokongan Wi-Fi
Ya ( Wi-Fi 5 )
Piawaian Wi-Fi
802.11/b/g/n/ac
Sokongan Bluetooth
Ya, v5.0
Port USB
USB Type-C 2.0
USB On-The-Go
Kesambungan USB
Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS)
Sokongan GPS
Ya
Ciri GPS
GPS
Sokongan NFC
Tidak

Multimedia

Pembesar suara
Ya
Jek fon kepala
Ya

Ciri-ciri

Sensor
Akselerometer

Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.

Gambar Nokia C210

Soalan Lazim

Berapakah harga Nokia C210?

Harga Nokia C210 ialah €190. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.

Bilakah tarikh pelancaran Nokia C210?

Nokia C210 dilancarkan secara rasmi pada Khamis, 14 September 2023.

Adakah Nokia C210 tersedia di kedai?

Ya, Nokia C210 masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.

Berapakah berat Nokia C210?

Nokia C210 mempunyai berat kira-kira 167 gram.

Berapakah saiz paparan Nokia C210?

Paparan Nokia C210 berukuran 6.3 inci.

Adakah Nokia C210 menyokong rangkaian 5G?

Tidak, Nokia C210 tidak menyokong rangkaian 5G.

Berapa banyak kamera yang dimiliki Nokia C210?

Nokia C210 menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.