Nothing Phone (4a)
Spesifikasi Nothing Phone (4a)
Umum
| Jenama | Nothing |
| Model | Phone (4a) |
| Nama alternatif | A069 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Khamis, 05 Mac 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Khamis, 05 Mac 2026 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €389 £379 ₹31,449 |
Reka bentuk
| Tinggi | 164 mm (6.46 inci) |
| Lebar | 77.6 mm (3.06 inci) |
| Ketebalan | 8.6 mm (0.34 inci) |
| Berat | 204 g (7.20 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Kaca Bingkai: Plastik Depan: Gorilla Glass 7i |
| Warna | Hitam, Biru, Merah jambu, Putih |
| Ketahanan | Tertutup rapat daripada debu dan kalis air (terhadap percikan air) Kalis air dinilai oleh pengeluar (sehingga 25 cm selama 20 minit) |
| Pensijilan IP | IP64 |
Paparan
| Jenis paparan | AMOLED |
| Saiz paparan | 6.78 inci |
| Resolusi | 1224 × 2720 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 440 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 87.2% |
| Kecerahan puncak | 4500 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass 7i, Mohs tahap 5 |
| Skrin sentuh | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna 2160Hz PWM Dimming Skrin sentuh kapasitif HDR10+ Paparan multi-sentuh Sokongan imej Ultra HDR |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 4 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2700 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 2.7 GHz – Kryo Prime (Cortex-A720) 3x 2.4 GHz – Kryo Gold (Cortex-A720) 4x 1.8 GHz – Kryo Silver (Cortex-A520) |
| Jenis memori | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.1 |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava), Sehingga 3 naik taraf utama Android |
| Antara muka pengguna | Nothing OS 4.1 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 50 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Lensa sudut lebar ), 1.0 μm, 1/1.57" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.9, 80 mm ( Telefoto periskop ), 0.64 μm, x3.5 Zum optik, 1/2.75" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 120° ( Lensa ultra lebar ), 1.12 μm, 1/4.0" Saiz sensor |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Panorama Ultra XDR |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Ciri video | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Penstabilan imej optik (OIS) |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 32 MP, ƒ/2.2, 22 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.64 μm, 1/3.42" Saiz sensor |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Kapasiti | 5080 mAh (Antarabangsa) 5400 mAh (India) |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 50 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik Pengecasan berwayar dari 0–100% dalam 64 minit (seperti diiklankan) Pengecasan berwayar dari 0-50% dalam 22 minit (seperti yang diiklankan) |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor cap jari optik bawah skrin Sensor jarak dekat |
| Ciri istimewa | 63 mini-LED, 6 zon yang boleh dikawal secara individu |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Nothing Phone (4a)
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Nothing Phone (4a)?
Harga Nothing Phone (4a) ialah €389. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) dilancarkan secara rasmi pada Khamis, 05 Mac 2026.
-
Adakah Nothing Phone (4a) tersedia di kedai?
Ya, Nothing Phone (4a) masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) mempunyai berat kira-kira 204 gram.
-
Berapakah saiz paparan Nothing Phone (4a)?
Paparan Nothing Phone (4a) berukuran 6.78 inci.
-
Adakah Nothing Phone (4a) menyokong rangkaian 5G?
Ya, Nothing Phone (4a) menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.