OnePlus 9
Spesifikasi OnePlus 9
Umum
| Jenama | OnePlus |
| Model | 9 |
| Nama alternatif | LE2113 (Antarabangsa) LE2111 (Antarabangsa) LE2110 (Antarabangsa) LE2117 (Antarabangsa) LE2115 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 23 Mac 2021 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 26 Mac 2021 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €123.27 $179 £240 |
Reka bentuk
| Tinggi | 160 mm (6.30 inci) |
| Lebar | 74.2 mm (2.92 inci) |
| Ketebalan | 8.7 mm (0.34 inci) |
| Berat | 192 g (6.77 oz) |
| Pensijilan IP | IP68 |
Paparan
| Saiz paparan | 6.55 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 402 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 87.6% |
| Kecerahan puncak | 1100 cd/m² |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 5 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.84 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.1 |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 11 (Red Velvet Cake), Boleh dinaik taraf ke Android 13 (Tiramisu) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 48 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Lensa sudut lebar ), 1.12 μm, 1/1.43" Saiz sensor 50 MP, ƒ/2.2, 14 mm ( Lensa ultra lebar ), 1.0 μm, 1/1.56" Saiz sensor 2 MP, ƒ/2.4 ( Lensa monokrom ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat Dual-LED |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 16 MP, ƒ/2.4 ( Lensa sudut lebar ), 1.0 μm, 1/3.06" Saiz sensor |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4500 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 65 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 15 W |
Rangkaian
| Kad SIM | SIM tunggal (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.2 |
| Port USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Sokongan GPS | Ya |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Radio FM | Tidak |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan OnePlus 9
Ulasan video
Gambar OnePlus 9
Soalan Lazim
-
Berapakah harga OnePlus 9?
Harga OnePlus 9 ialah $179. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran OnePlus 9?
OnePlus 9 dilancarkan secara rasmi pada Jumaat, 26 Mac 2021.
-
Adakah OnePlus 9 tersedia di kedai?
Ya, OnePlus 9 masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat OnePlus 9?
OnePlus 9 mempunyai berat kira-kira 192 gram.
-
Berapakah saiz paparan OnePlus 9?
Paparan OnePlus 9 berukuran 6.55 inci.
-
Adakah OnePlus 9 menyokong rangkaian 5G?
Ya, OnePlus 9 menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78, n79.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki OnePlus 9?
OnePlus 9 menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.