OnePlus Ace 6 Ultra
Spesifikasi OnePlus Ace 6 Ultra
Umum
| Jenama | OnePlus |
| Model | Ace 6 Ultra |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 28 April 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Selasa, 28 April 2026 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €440 |
Reka bentuk
| Tinggi | 162.5 mm (6.40 inci) |
| Lebar | 77.5 mm (3.05 inci) |
| Ketebalan | 8.5 mm (0.33 inci) |
| Berat | 217 g (7.65 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Kaca atau polimer silikon (kulit mesra alam) Rangka: Aluminium Depan: Crystal Shield Glass |
| Warna | Hitam, Putih |
| Ketahanan | Tahan debu dan air (tahan pancutan air bertekanan tinggi; boleh direndam hingga 1.5m selama 30 minit) |
| Pensijilan IP | IP66, IP68, IP69, IP69K |
Paparan
| Jenis paparan | AMOLED |
| Saiz paparan | 6.78 inci |
| Resolusi | 1272 × 2772 piksel |
| Kadar segar semula | 165 Hz |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 450 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 89.3% |
| Kecerahan puncak | 1800 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca Crystal Shield |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna Skrin sentuh kapasitif Dolby Vision HDR10+ Paparan multi-sentuh PWM Dimming |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Dimensity 9500 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 3 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 4.21 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 4.21 GHz – C1-Ultra 3x 3.5 GHz – C1-Premium 4x 2.7 GHz – C1-Pro |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G1 Ultra MC12 (12 teras) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Storan | 256GB, 512GB, 1TB |
| Jenis storan dalaman | UFS 4.1 |
| Varian | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
| Antara muka pengguna | ColorOS 16 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 50 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Lensa sudut lebar ), 1/1.55" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 112° ( Lensa ultra lebar ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 16 MP, ƒ/2.4, 23 mm ( Lensa sudut lebar ), 1/3" Saiz sensor |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Si/C Li-Ion |
| Kapasiti | 8600 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 120 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n18 (850), n26 (850), n34 (2100), n38 (2600), n39 (1900), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v6.0 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat Sensor cap jari ultrasonik di bawah skrin |
| Ciri istimewa | Bekalan kuasa boleh diprogram (PPS) USB Power Delivery |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar OnePlus Ace 6 Ultra
Soalan Lazim
-
Berapakah harga OnePlus Ace 6 Ultra?
Harga OnePlus Ace 6 Ultra ialah €440. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran OnePlus Ace 6 Ultra?
OnePlus Ace 6 Ultra dilancarkan secara rasmi pada Selasa, 28 April 2026.
-
Adakah OnePlus Ace 6 Ultra tersedia di kedai?
Ya, OnePlus Ace 6 Ultra masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat OnePlus Ace 6 Ultra?
OnePlus Ace 6 Ultra mempunyai berat kira-kira 217 gram.
-
Berapakah saiz paparan OnePlus Ace 6 Ultra?
Paparan OnePlus Ace 6 Ultra berukuran 6.78 inci.
-
Adakah OnePlus Ace 6 Ultra menyokong rangkaian 5G?
Ya, OnePlus Ace 6 Ultra menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n3, n5, n8, n18, n26, n34, n38, n39, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki OnePlus Ace 6 Ultra?
OnePlus Ace 6 Ultra menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.