OnePlus Nord CE4 Lite
Spesifikasi OnePlus Nord CE4 Lite
Umum
| Jenama | OnePlus |
| Model | Nord CE4 Lite |
| Nama alternatif | CPH2619 (Antarabangsa) CPH262 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Isnin, 24 Jun 2024 |
| Tarikh dilancarkan | Selasa, 02 Julai 2024 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €130 |
Reka bentuk
| Tinggi | 162.9 mm (6.41 inci) |
| Lebar | 75.6 mm (2.98 inci) |
| Ketebalan | 8.1 mm (0.32 inci) |
| Berat | 191 g (6.74 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Plastik Bingkai: Plastik Depan: Kaca |
| Warna | Biru, Perak |
| Ketahanan | Tahan habuk Tahan air (terhadap percikan air) |
| Pensijilan IP | IP54 |
Paparan
| Jenis paparan | AMOLED |
| Saiz paparan | 6.67 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 395 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 87.2% |
| Kecerahan puncak | 2100 cd/m² |
| Skrin sentuh | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 695 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 6 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.2 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A78 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 660 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 8GB |
| Storan | 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 2.2 |
| Varian | 256GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 14 (Upside Down Cake), Boleh dinaik taraf ke Android 16 (Baklava) |
| Antara muka pengguna | OxygenOS 16 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 50 MP, ƒ/1.8, 25 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/1.95" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 2 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat Dual-LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 16 MP, ƒ/2.4, 24 mm ( Lensa sudut lebar ) |
| Ciri-ciri | Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Bateri
| Kapasiti | 5110 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 80 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik Pengecasan berwayar dari 0-100% dalam 50 minit (seperti yang diiklankan) |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.1 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat Sensor cap jari optik bawah skrin |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar OnePlus Nord CE4 Lite
Soalan Lazim
-
Berapakah harga OnePlus Nord CE4 Lite?
Harga OnePlus Nord CE4 Lite ialah €130. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran OnePlus Nord CE4 Lite?
OnePlus Nord CE4 Lite dilancarkan secara rasmi pada Selasa, 02 Julai 2024.
-
Adakah OnePlus Nord CE4 Lite tersedia di kedai?
Ya, OnePlus Nord CE4 Lite masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat OnePlus Nord CE4 Lite?
OnePlus Nord CE4 Lite mempunyai berat kira-kira 191 gram.
-
Berapakah saiz paparan OnePlus Nord CE4 Lite?
Paparan OnePlus Nord CE4 Lite berukuran 6.67 inci.
-
Adakah OnePlus Nord CE4 Lite menyokong rangkaian 5G?
Ya, OnePlus Nord CE4 Lite menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki OnePlus Nord CE4 Lite?
OnePlus Nord CE4 Lite menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.