OnePlus Nord N200 5G
Spesifikasi OnePlus Nord N200 5G
Umum
| Jenama | OnePlus |
| Model | Nord N200 5G |
| Nama alternatif | DE2118 (Antarabangsa) DE2117 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Isnin, 21 Jun 2021 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 25 Jun 2021 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €170 |
Reka bentuk
| Tinggi | 163.1 mm (6.42 inci) |
| Lebar | 74.9 mm (2.95 inci) |
| Ketebalan | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Berat | 189 g (6.67 oz) |
| Warna | Biru |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.49 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Kadar segar semula | 90 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 405 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 83.7% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 480 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 8 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.0 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A55 Cortex-A76 Qualcomm Kryo 460 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 4GB |
| Storan | 64GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 2.1 |
| Varian | 64GB 4GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Antara muka pengguna | OxygenOS 11 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 13 MP, ƒ/2.2 ( Lensa sudut lebar ) PDAF 2 MP ( Makro ) 0.08 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Autofokus berterusan Mod tangkapan berterusan Autofokus pengesanan kontras (CDAF) Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Penandaan geografi Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Mod makro Panorama Autofokus Pengesanan Fasa (PDAF) Mod Latar Pemasa kendiri Sentuh untuk fokus Tetapan imbangan putih |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 16 MP, ƒ/2.1 |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 5000 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 18 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Kad SIM | SIM tunggal (Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE Cat15 800/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n2 (1900), n25 (1900), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.1 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Barometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Giroskop Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan OnePlus Nord N200 5G
Ulasan video
Gambar OnePlus Nord N200 5G
Soalan Lazim
-
Berapakah harga OnePlus Nord N200 5G?
Harga OnePlus Nord N200 5G ialah €170. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran OnePlus Nord N200 5G?
OnePlus Nord N200 5G dilancarkan secara rasmi pada Jumaat, 25 Jun 2021.
-
Adakah OnePlus Nord N200 5G tersedia di kedai?
Ya, OnePlus Nord N200 5G masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat OnePlus Nord N200 5G?
OnePlus Nord N200 5G mempunyai berat kira-kira 189 gram.
-
Berapakah saiz paparan OnePlus Nord N200 5G?
Paparan OnePlus Nord N200 5G berukuran 6.49 inci.
-
Adakah OnePlus Nord N200 5G menyokong rangkaian 5G?
Ya, OnePlus Nord N200 5G menyokong rangkaian 5G pada jalur n2, n25, n41, n66, n71.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki OnePlus Nord N200 5G?
OnePlus Nord N200 5G menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.