OnePlus Pad 4
Spesifikasi OnePlus Pad 4
Umum
| Jenama | OnePlus |
| Model | Pad 4 |
| Tarikh diumumkan | Jumaat, 24 April 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Khamis, 30 April 2026 |
| Status | Akan tiba |
| Harga | €600 |
Reka bentuk
| Tinggi | 289.7 mm (11.41 inci) |
| Lebar | 209.8 mm (8.26 inci) |
| Ketebalan | 5.9 mm (0.23 inci) |
| Berat | 672 g (23.70 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Aluminium Rangka: Aluminium Depan: Kaca |
| Warna | Coklat, Hijau |
| Ciri reka bentuk | Penyambung aksesori magnetik, Sokongan stylus |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 13.2 inci |
| Resolusi | 2400 × 3392 piksel |
| Kadar segar semula | 144 Hz |
| Ketumpatan piksel | 315 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 87.2% |
| Kecerahan puncak | 1000 cd/m² |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Tidak |
| Ciri skrin | 68 bilion warna Skrin sentuh kapasitif Dolby Vision Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 3 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 4.6 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Storan | 256GB, 512GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 4.1 |
| Varian | 256GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
| Antara muka pengguna | OxygenOS 16 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 13 MP |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Sensor spektrum warna |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Kapasiti | 13380 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 80 W |
Rangkaian
| Sokongan rangkaian selular | Tidak |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v6.0 |
| Port USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Tidak |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | 8 pembesar suara, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat (aksesori sahaja) |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar OnePlus Pad 4
Soalan Lazim
-
Berapakah harga OnePlus Pad 4?
Harga OnePlus Pad 4 ialah €600. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah jangkaan tarikh pelancaran OnePlus Pad 4?
OnePlus Pad 4 akan dilancarkan pada Khamis, 30 April 2026.
-
Adakah OnePlus Pad 4 tersedia di kedai?
Tidak, OnePlus Pad 4 belum dijual di kedai rasmi kerana ia belum dilancarkan.
-
Berapakah berat OnePlus Pad 4?
OnePlus Pad 4 mempunyai berat kira-kira 672 gram.
-
Berapakah saiz paparan OnePlus Pad 4?
Paparan OnePlus Pad 4 berukuran 13.2 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki OnePlus Pad 4?
OnePlus Pad 4 menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.