OnePlus RT
Spesifikasi OnePlus RT
Umum
| Jenama | OnePlus |
| Model | RT |
| Tarikh diumumkan | Khamis, 16 Disember 2021 |
| Tarikh dilancarkan | Rabu, 01 Disember 2021 |
| Status | Dibatalkan |
Reka bentuk
| Tinggi | 162.2 mm (6.39 inci) |
| Lebar | 74.6 mm (2.94 inci) |
| Ketebalan | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Berat | 198 g (6.98 oz) |
| Warna | Hitam, Biru, Perak |
Paparan
| Jenis paparan | AMOLED |
| Saiz paparan | 6.62 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 398 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 87.4% |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif HDR10+ Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 5 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.84 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-X1 Cortex-A78 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 680 |
| Jenis memori | LPDDR4X, LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.1 |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Antara muka pengguna | ColorOS 11.3 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Lensa sudut lebar ), 1.0 μm Penstabilan imej optik (OIS) 16 MP, ƒ/2.2, 14 mm ( Lensa ultra lebar ), 1.0 μm, 1/3.6" Saiz sensor 2 MP, ƒ/2.4 ( Makro ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat Dual-LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
| Ciri video | Auto HDR, Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 16 MP, ƒ/2.4 ( Lensa sudut lebar ), 1.0 μm, 1/3.06" Saiz sensor HDR automatik |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4500 mAh |
| Kebolehtanggalan | Tidak boleh ditanggalkan |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 65 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE-A (CA) Cat18 1200/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/a/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.2 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Giroskop Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar OnePlus RT
Soalan Lazim
-
Bilakah jangkaan tarikh pelancaran OnePlus RT?
OnePlus RT tidak akan dilancarkan kerana model ini telah dibatalkan.
-
Adakah OnePlus RT tersedia di kedai?
Tidak, OnePlus RT tidak dijual di kedai rasmi kerana model ini telah dibatalkan.
-
Berapakah berat OnePlus RT?
OnePlus RT mempunyai berat kira-kira 198 gram.
-
Berapakah saiz paparan OnePlus RT?
Paparan OnePlus RT berukuran 6.62 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki OnePlus RT?
OnePlus RT menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.