Oppo A33 (2020)
Spesifikasi Oppo A33 (2020)
Umum
| Jenama | Oppo |
| Model | A33 (2020) |
| Nama alternatif | CPH2137 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Khamis, 01 Oktober 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Khamis, 01 Oktober 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €130 |
Reka bentuk
| Tinggi | 163.9 mm (6.45 inci) |
| Lebar | 75.1 mm (2.96 inci) |
| Ketebalan | 8.4 mm (0.33 inci) |
| Berat | 186 g (6.56 oz) |
| Warna | Warna Krim Pudina, Cahaya Bulan Hitam |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.5 inci |
| Resolusi | 720 × 1600 piksel |
| Kadar segar semula | 90 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 269 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 83.5% |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass 3 |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 460 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 11 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 1.8 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Qualcomm Kryo 240 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 3GB, 4GB |
| Storan | 32GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 2.1 |
| Varian | 32GB 3GB RAM 32GB 4GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 10 (Quince Tart) |
| Antara muka pengguna | ColorOS 7.2 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 13 MP, ƒ/2.2, 25 mm ( Lensa sudut lebar ), 1.12 μm, 1/3.06" Saiz sensor PDAF 2 MP ( Makro ) 0.08 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Autofokus Pengesanan Fasa (PDAF) Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 ( Lensa sudut lebar ) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 5000 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 18 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.0 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Oppo A33 (2020)
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Oppo A33 (2020)?
Harga Oppo A33 (2020) ialah €130. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Oppo A33 (2020)?
Oppo A33 (2020) dilancarkan secara rasmi pada Khamis, 01 Oktober 2020.
-
Adakah Oppo A33 (2020) tersedia di kedai?
Tidak, Oppo A33 (2020) tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Oppo A33 (2020)?
Oppo A33 (2020) mempunyai berat kira-kira 186 gram.
-
Berapakah saiz paparan Oppo A33 (2020)?
Paparan Oppo A33 (2020) berukuran 6.5 inci.
-
Adakah Oppo A33 (2020) menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Oppo A33 (2020) tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Oppo A33 (2020)?
Oppo A33 (2020) menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.