Oppo A53 5G
Spesifikasi Oppo A53 5G
Umum
| Jenama | Oppo |
| Model | A53 5G |
| Nama alternatif | PECM30 (China) PECT30 (China) |
| Tarikh diumumkan | Isnin, 21 Disember 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Isnin, 21 Disember 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €160 |
Reka bentuk
| Tinggi | 162.2 mm (6.39 inci) |
| Lebar | 75 mm (2.95 inci) |
| Ketebalan | 7.9 mm (0.31 inci) |
| Berat | 175 g (6.17 oz) |
| Warna | Hitam, Hijau, Ungu |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.5 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Kadar segar semula | 90 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 405 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 83.9% |
| Kecerahan puncak | 480 cd/m² |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Dimensity 720 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 7 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC3 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Storan | 128GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 2.1 |
| Varian | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 10 (Quince Tart) |
| Antara muka pengguna | ColorOS 7.2 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 16 MP, ƒ/2.2 ( Lensa sudut lebar ) PDAF 2 MP ( Makro ) 0.08 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/120 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 ( Lensa sudut lebar ) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4040 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 10 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.1 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat Sensor cap jari sisi |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Oppo A53 5G
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Oppo A53 5G?
Harga Oppo A53 5G ialah €160. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Oppo A53 5G?
Oppo A53 5G dilancarkan secara rasmi pada Isnin, 21 Disember 2020.
-
Adakah Oppo A53 5G tersedia di kedai?
Tidak, Oppo A53 5G tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Oppo A53 5G?
Oppo A53 5G mempunyai berat kira-kira 175 gram.
-
Berapakah saiz paparan Oppo A53 5G?
Paparan Oppo A53 5G berukuran 6.5 inci.
-
Adakah Oppo A53 5G menyokong rangkaian 5G?
Ya, Oppo A53 5G menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n41, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Oppo A53 5G?
Oppo A53 5G menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.