Oppo Find N6
Spesifikasi Oppo Find N6
Umum
| Jenama | Oppo |
| Model | Find N6 |
| Nama alternatif | PLP110 (Antarabangsa) PLP120 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 17 Mac 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 20 Mac 2026 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €1,250 |
Reka bentuk
| Tinggi | 159.9 mm (6.30 inci) |
| Lebar | 145.6 mm (5.73 inci) |
| Ketebalan | 4.2 mm (0.17 inci) |
| Berat | 225 g (7.94 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Kaca Rangka: Aloi aluminium Depan: Kaca NanoCrystal (dilipat) Depan: Plastik (Terbuka) Engsel: aloi titanium (gred 5) |
| Warna | Hitam, Oren, Titanium |
| Ketahanan | Tahan debu dan air (menahan pancutan air bertekanan tinggi; boleh dicelup sehingga 1 m selama 30 minit) |
| Pensijilan IP | IP58, IP59 |
| Ciri reka bentuk | Teknologi kaca bermemori yang pulih sendiri (paparan dalaman), Sokongan stylus (kedua paparan), Lipatan tidak terasa |
Paparan
| Jenis paparan | Boleh lipat LTPO OLED, LTPO OLED |
| Saiz paparan | 8.12 inci |
| Resolusi | 2248 × 2480 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Ketumpatan piksel | 412 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 90.9% |
| Kecerahan puncak | 2500 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca NanoCrystal |
| Skrin sentuh | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna 2160Hz PWM Dimming Skrin sentuh kapasitif Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Paparan multi-sentuh Sokongan imej Ultra HDR |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 3 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 4.6 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Storan | 256GB, 512GB, 1TB |
| Jenis storan dalaman | UFS 4.1 |
| Varian | 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
| Antara muka pengguna | ColorOS 16 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 200 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.5 μm 50 MP, ƒ/2.7, 70 mm ( Telefoto periskop ), 0.64 μm, x3 Zum optik, 1/2.75" Saiz sensor 50 MP, ƒ/2.0, 15 mm, 120° ( Lensa ultra lebar ), 0.64 μm, 1/2.75" Saiz sensor |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Sensor spektrum warna Penalaan Warna Hasselblad Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Ciri video | Dolby Vision, Gyro-EIS, HDR10+ |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 20 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.64 μm, 1/3.42" Saiz sensor 20 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.64 μm, 1/3.42" Saiz sensor |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS, HDR |
Bateri
| Jenis | Si/C Li-Ion |
| Kapasiti | 6000 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 80 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 50 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik Pengecasan tanpa wayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n13 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band atau Tri-band: Berbeza mengikut pasaran atau wilayah |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 3.1 DisplayPort USB On-The-Go USB Type-C 3.1 Gen 2 |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS (G1), GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | dipertingkatkan dengan Dolby Atmos, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop dwi Sensor jarak dekat Sensor cap jari sisi |
| Ciri istimewa | Rangka aluminium siri 7000 gred penerbangan Bekalan kuasa boleh diprogram (PPS) Quick Charge Konektiviti satelit (panggilan/mesej/SOS) - Hanya untuk model 1TB Spesifikasi Pengecasan Pantas Sejagat (UFCS) USB Power Delivery |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Oppo Find N6
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Oppo Find N6?
Harga Oppo Find N6 ialah €1,250. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Oppo Find N6?
Oppo Find N6 dilancarkan secara rasmi pada Jumaat, 20 Mac 2026.
-
Adakah Oppo Find N6 tersedia di kedai?
Ya, Oppo Find N6 masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Oppo Find N6?
Oppo Find N6 mempunyai berat kira-kira 225 gram.
-
Berapakah saiz paparan Oppo Find N6?
Paparan Oppo Find N6 berukuran 8.12 inci.
-
Adakah Oppo Find N6 menyokong rangkaian 5G?
Ya, Oppo Find N6 menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n13, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n75, n77, n78, n79, n80, n81, n83, n84, n89.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Oppo Find N6?
Oppo Find N6 menawarkan Tiga kamera di belakang dan Dwi kamera untuk swafoto.