Oppo Find X9s Pro
Spesifikasi Oppo Find X9s Pro
Umum
| Jenama | Oppo |
| Model | Find X9s Pro |
| Nama alternatif | PME110 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 21 April 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Selasa, 21 April 2026 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €750 |
Reka bentuk
| Tinggi | 150.5 mm (5.93 inci) |
| Lebar | 71.7 mm (2.82 inci) |
| Ketebalan | 8.4 mm (0.33 inci) |
| Berat | 198 g (6.98 oz) |
| Warna | Hijau, Oren, Titanium, Putih |
| Ketahanan | Tahan debu dan air (tahan pancutan air bertekanan tinggi; boleh direndam hingga 1.5m selama 30 minit) |
| Pensijilan IP | IP68, IP69 |
Paparan
| Jenis paparan | LTPO AMOLED |
| Saiz paparan | 6.32 inci |
| Resolusi | 1216 × 2640 piksel |
| Kadar segar semula | 144 Hz |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 460 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 90.7% |
| Kecerahan puncak | 1800 cd/m² |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna 3840Hz PWM Dimming Skrin sentuh kapasitif Dolby Vision HDR Vivid Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Dimensity 9500 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 3 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 4.21 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 4.21 GHz – C1-Ultra 3x 3.5 GHz – C1-Premium 4x 2.7 GHz – C1-Pro |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G1 Ultra MC12 (12 teras) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Storan | 256GB, 512GB, 1TB |
| Jenis storan dalaman | UFS 4.1 |
| Varian | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
| Antara muka pengguna | ColorOS 16 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 200 MP, ƒ/1.6, 23 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.56 μm, 1/1.4" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 200 MP, ƒ/2.6, 65 mm ( Telefoto periskop ), x2.8 Zum optik, 1/1.56" Saiz sensor Penstabilan imej optik (bergantung pada wilayah) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 15 mm, 120° ( Lensa ultra lebar ) PDAF |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED multifokus |
| Ciri-ciri | Sensor spektrum warna Penalaan Warna Hasselblad Hasselblad Ultra HD Julat Dinamik Tinggi (HDR) Fokus automatik (AF) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Ciri video | 3D LUT, Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Penstabilan imej optik (OIS) |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 32 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Lensa sudut lebar ) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Bateri
| Jenis | Si/C Li-Ion |
| Kapasiti | 7025 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 80 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 50 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 1800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n34 (2100), n38 (2600), n39 (1900), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v6.1 |
| Port USB | USB Type-C USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat Sensor cap jari ultrasonik di bawah skrin |
| Ciri istimewa | Bekalan kuasa boleh diprogram (PPS) Spesifikasi Pengecasan Pantas Sejagat (UFCS) USB Power Delivery |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Oppo Find X9s Pro
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Oppo Find X9s Pro?
Harga Oppo Find X9s Pro ialah €750. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro dilancarkan secara rasmi pada Selasa, 21 April 2026.
-
Adakah Oppo Find X9s Pro tersedia di kedai?
Ya, Oppo Find X9s Pro masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro mempunyai berat kira-kira 198 gram.
-
Berapakah saiz paparan Oppo Find X9s Pro?
Paparan Oppo Find X9s Pro berukuran 6.32 inci.
-
Adakah Oppo Find X9s Pro menyokong rangkaian 5G?
Ya, Oppo Find X9s Pro menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n7, n8, n18, n25, n26, n28, n34, n38, n39, n40, n41, n48, n66, n77, n78, n79.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.