Oppo Pad 6
Spesifikasi Oppo Pad 6
Umum
| Jenama | Oppo |
| Model | Pad 6 |
| Nama alternatif | OPD2601 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Isnin, 25 Mei 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Isnin, 25 Mei 2026 |
| Status | Akan tiba |
| Harga | €440 |
Reka bentuk
| Tinggi | 266.9 mm (10.51 inci) |
| Lebar | 193.4 mm (7.61 inci) |
| Ketebalan | 6 mm (0.24 inci) |
| Berat | 577 g (20.35 oz) |
| Warna | Biru, Kelabu, Perak |
| Ciri reka bentuk | Penyambung aksesori magnetik, Sokongan stylus |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 12.1 inci |
| Resolusi | 2120 × 3000 piksel |
| Kadar segar semula | 144 Hz |
| Ketumpatan piksel | 304 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 86.2% |
| Kecerahan puncak | 900 cd/m² |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Tidak |
| Ciri skrin | 1 bilion warna Skrin sentuh kapasitif Dolby Vision Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Dimensity 9500s |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 3 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 3.73 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 3.73 GHz – Cortex-X925 3x 3.3 GHz – Cortex-X4 4x 2.4 GHz – Cortex-A720 |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | ARM Immortalis-G925 MC12 |
| RAM | 8GB, 12GB, 16GB |
| Storan | 256GB, 512GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.1 |
| Varian | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
| Antara muka pengguna | ColorOS 16 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Kapasiti | 10420 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 67 W |
Rangkaian
| Sokongan rangkaian selular | Tidak |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Tidak |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | 6 pembesar suara, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Giroskop Sensor jarak dekat (aksesori sahaja) |
| Ciri istimewa | Bekalan kuasa boleh diprogram (PPS) Spesifikasi Pengecasan Pantas Sejagat (UFCS) USB Power Delivery |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Oppo Pad 6
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Oppo Pad 6?
Harga Oppo Pad 6 ialah €440. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah jangkaan tarikh pelancaran Oppo Pad 6?
Oppo Pad 6 akan dilancarkan pada Isnin, 25 Mei 2026.
-
Adakah Oppo Pad 6 tersedia di kedai?
Tidak, Oppo Pad 6 belum dijual di kedai rasmi kerana ia belum dilancarkan.
-
Berapakah berat Oppo Pad 6?
Oppo Pad 6 mempunyai berat kira-kira 577 gram.
-
Berapakah saiz paparan Oppo Pad 6?
Paparan Oppo Pad 6 berukuran 12.1 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Oppo Pad 6?
Oppo Pad 6 menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.