Oppo Pad Air
Spesifikasi Oppo Pad Air
Umum
| Jenama | Oppo |
| Model | Pad Air |
| Nama alternatif | OPD2102 (Antarabangsa) X21N2 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Isnin, 23 Mei 2022 |
| Tarikh dilancarkan | Rabu, 01 Jun 2022 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €300 |
Reka bentuk
| Tinggi | 245.1 mm (9.65 inci) |
| Lebar | 154.8 mm (6.09 inci) |
| Ketebalan | 6.9 mm (0.27 inci) |
| Berat | 440 g (15.52 oz) |
| Warna | Kelabu, Perak |
| Ciri reka bentuk | Sokongan stylus |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 10.36 inci |
| Resolusi | 1200 × 2000 piksel |
| Nisbah aspek | 5:3 |
| Ketumpatan piksel | 225 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 80.5% |
| Kecerahan puncak | 360 cd/m² |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 680 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 6 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.4 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 4x 2.4 GHz – Kryo 265 Gold (Cortex-A73) 4x 1.9 GHz – Kryo 265 Silver (Cortex-A53) |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Storan | 64GB, 128GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 2.2 |
| Varian | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 12 (Snow Cone) |
| Antara muka pengguna | ColorOS 12 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 Fokus automatik (AF) |
| Ciri-ciri | Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 5 MP, ƒ/2.2 |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 7100 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 18 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Sokongan rangkaian selular | Tidak |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.1 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Tidak |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Giroskop |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Oppo Pad Air
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Oppo Pad Air?
Harga Oppo Pad Air ialah €300. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air dilancarkan secara rasmi pada Rabu, 01 Jun 2022.
-
Adakah Oppo Pad Air tersedia di kedai?
Ya, Oppo Pad Air masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air mempunyai berat kira-kira 440 gram.
-
Berapakah saiz paparan Oppo Pad Air?
Paparan Oppo Pad Air berukuran 10.36 inci.
-
Adakah Oppo Pad Air menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Oppo Pad Air tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.