Oppo Reno16 (China)
Spesifikasi Oppo Reno16 (China)
Umum
| Jenama | Oppo |
| Model | Reno16 (China) |
| Status | Khabar angin |
Reka bentuk
| Bahan binaan | Belakang: Kaca Rangka: Aluminium Depan: Kaca |
| Warna | Hitam, Ungu, Putih |
| Ketahanan | Tahan debu dan air (menahan pancutan air bertekanan tinggi; boleh dicelup sehingga 2 m selama 30 minit) |
| Pensijilan IP | IP68, IP69 |
Paparan
| Jenis paparan | AMOLED |
| Saiz paparan | 6.32 inci |
| Resolusi | 1216 × 2640 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 460 ppi |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna 3840Hz PWM Dimming Skrin sentuh kapasitif HDR10+ Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Dimensity 8500 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 4 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 3400 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 3.4 GHz – Cortex-A725 3x 3.2 GHz – Cortex-A725 4x 2.2 GHz – Cortex-A725 |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G720 MP8 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Storan | 256GB, 512GB, 1TB |
| Jenis storan dalaman | UFS |
| Varian | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
| Antara muka pengguna | ColorOS 16 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 200 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.5 μm, 1/1.56" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.8, 85 mm ( Telefoto ), x3.5 Zum optik Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 16 mm, 116° ( Lensa ultra lebar ) Fokus automatik (AF) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Sensor spektrum warna Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS, HDR |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 50 MP, ƒ/2.0, 18 mm, 100° ( Lensa ultra lebar ) Fokus automatik (AF) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS, HDR |
Bateri
| Kapasiti | 6700 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 80 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 2100 / 800 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor cap jari optik bawah skrin Sensor jarak dekat |
| Ciri istimewa | Bekalan kuasa boleh diprogram (PPS) Spesifikasi Pengecasan Pantas Sejagat (UFCS) USB Power Delivery |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Oppo Reno16 (China)
Soalan Lazim
-
Adakah Oppo Reno16 (China) tersedia di kedai?
Tidak, Oppo Reno16 (China) belum dijual di kedai rasmi kerana ia belum dilancarkan.
-
Berapakah saiz paparan Oppo Reno16 (China)?
Paparan Oppo Reno16 (China) berukuran 6.32 inci.
-
Adakah Oppo Reno16 (China) menyokong rangkaian 5G?
Ya, Oppo Reno16 (China) menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Oppo Reno16 (China)?
Oppo Reno16 (China) menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.