Menu

Tema

Bahasa

Plum Ram 9 8
Plum

Plum Ram 9

  • Sistem operasi KaiOS 2.5
  • Paparan 2.4 inci 240x320 piksel
  • Bateri 1700 mAh Li-Ion
  • Prestasi 512MB RAM MT6572M
  • Kamera 5MP 480p
  • Storan 4GB

Spesifikasi Plum Ram 9

Umum

Jenama
Plum
Model
Ram 9
Tarikh diumumkan
Sabtu, 01 Februari 2020
Tarikh dilancarkan
Rabu, 01 April 2020
Status
Dihentikan

Reka bentuk

Tinggi
133.4 mm (5.25 inci)
Lebar
64.4 mm (2.54 inci)
Ketebalan
15.8 mm (0.62 inci)
Berat
109 g (3.84 oz)
Warna
Hitam, Oren
Ketahanan
Tahan habuk
Tahan air
Pensijilan IP
IP68

Paparan

Jenis paparan
TFT LCD
Saiz paparan
2.4 inci
Resolusi
240 × 320 piksel
Nisbah aspek
4:3
Ketumpatan piksel
167 ppi
Nisbah skrin-ke-badan
≈ 20.8%
Skrin sentuh
Tidak
Skrin tanpa bingkai
Tidak
Ciri skrin
256K warna

Perkakasan

Cipset
MediaTek MT6572M
Teras CPU
2
Teknologi CPU
28 nm
Kelajuan maksimum CPU
1 GHz
Seni bina CPU
32-bit
Seni bina mikro
Cortex-A7
Jenis memori
LPDDR2
GPU
ARM Mali-400 MP
RAM
0.5GB
Storan
4GB
Varian
4GB 0.5GB RAM
Storan boleh dikembangkan
Ya
Slot kad
microSDHC

Perisian

Sistem operasi
KaiOS 2.5

Kamera utama

Sokongan kamera
Ya
Kamera tunggal
5 MP
Sokongan lampu kilat
Ya
Jenis lampu kilat
Lampu kilat LED
Sokongan video
Ya
Resolusi video
480p

Kamera swafoto

Sokongan kamera
Ya
Kamera tunggal
1.3 MP
Sokongan lampu kilat
Ya
Jenis lampu kilat
Lampu kilat LED

Bateri

Jenis
Li-Ion
Kapasiti
1700 mAh
Kebolehtanggalan
Boleh ditanggalkan

Rangkaian

Kad SIM
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
Sokongan VoLTE
Ya
Kelajuan data rangkaian
LTE, HSPA 21.1/5.76 Mbps
Jalur 2G
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Jalur 3G
HSPA: 850 / 1900 / 2100 MHz
Jalur 4G
LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300 MHz)

Kesambungan

Sokongan Wi-Fi
Ya ( Wi-Fi 4 )
Piawaian Wi-Fi
802.11/b/g/n
Sokongan Bluetooth
Ya, v4.0
Port USB
Micro-USB 2.0
Kesambungan USB
Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS)
Sokongan GPS
Ya
Ciri GPS
GPS
Sokongan NFC
Tidak

Multimedia

Pembesar suara
Ya
Jek fon kepala
Ya
Radio FM
Ya

Ciri-ciri

Ciri istimewa
lampu suluh LED

Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.

Ulasan Plum Ram 9

Gambar Plum Ram 9

Soalan Lazim

Bilakah tarikh pelancaran Plum Ram 9?

Plum Ram 9 dilancarkan secara rasmi pada Rabu, 01 April 2020.

Adakah Plum Ram 9 tersedia di kedai?

Tidak, Plum Ram 9 tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.

Berapakah berat Plum Ram 9?

Plum Ram 9 mempunyai berat kira-kira 109 gram.

Berapakah saiz paparan Plum Ram 9?

Paparan Plum Ram 9 berukuran 2.4 inci.

Adakah Plum Ram 9 menyokong rangkaian 5G?

Tidak, Plum Ram 9 tidak menyokong rangkaian 5G.

Berapa banyak kamera yang dimiliki Plum Ram 9?

Plum Ram 9 menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.