Menu

Tema

Bahasa

Ulefone Armor 11 5G 10
Ulefone

Ulefone Armor 11 5G

  • Sistem operasi Android 10
  • Paparan 6.1 inci 720x1560 piksel
  • Bateri 5200 mAh Li-Poly
  • Prestasi 8GB RAM Dimensity 800
  • Kamera 48MP 2160p
  • Storan 256GB UFS 2.1

Spesifikasi Ulefone Armor 11 5G

Umum

Jenama
Ulefone
Model
Armor 11 5G
Tarikh diumumkan
Khamis, 18 Februari 2021
Tarikh dilancarkan
Isnin, 08 Mac 2021
Status
Tersedia
Harga
€480

Reka bentuk

Tinggi
163.8 mm (6.45 inci)
Lebar
81.6 mm (3.21 inci)
Ketebalan
14.2 mm (0.56 inci)
Berat
295 g (10.41 oz)
Bahan binaan
Belakang: Aluminium dengan getah
Rangka: Aluminium
Depan: Kaca
Warna
Hitam
Ketahanan
Tahan habuk
Tahan air
Pensijilan IP
IP68

Paparan

Jenis paparan
IPS LCD
Saiz paparan
6.1 inci
Resolusi
720 × 1560 piksel
Nisbah aspek
19.5:9
Ketumpatan piksel
282 ppi
Nisbah skrin-ke-badan
≈ 68.3%
Perlindungan skrin
Tahan jatuh (sehingga 1,2 m), Mematuhi MIL-STD-810G, Salutan oleofobik
Skrin sentuh
Ya
Skrin tanpa bingkai
Ya
Ciri skrin
Skrin sentuh kapasitif
Paparan multi-sentuh

Perkakasan

Cipset
MediaTek Dimensity 800
Teras CPU
8
Teknologi CPU
7 nm
Kelajuan maksimum CPU
2 GHz
Seni bina CPU
64-bit
Seni bina mikro
Cortex-A76
Cortex-A55
Jenis memori
LPDDR4X
GPU
ARM Mali-G57 MC4
RAM
8GB
Storan
256GB
Jenis storan dalaman
UFS 2.1
Varian
256GB 8GB RAM
Storan boleh dikembangkan
Tidak

Perisian

Sistem operasi
Android 10 (Quince Tart), Naik taraf terancang ke Android 11 (Red Velvet Cake)

Kamera utama

Sokongan kamera
Ya
Lima kamera
48 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/2.0" Saiz sensor
13 MP, ƒ/2.4, 125° ( Lensa ultra lebar )
20 MP, ƒ/1.8 ( Penglihatan Malam ), 1.0 μm, 1/2.78" Saiz sensor
2 MP ( Makro )
0.08 MP ( Lensa tambahan )
Sokongan lampu kilat
Ya
Jenis lampu kilat
Lampu kilat Dual-LED Dual-Tone
Ciri-ciri
Denyar automatik
Zum digital
Kompensasi pendedahan
Pengesanan wajah
Julat Dinamik Tinggi (HDR)
Panorama
Sentuh untuk fokus
Sokongan video
Ya
Resolusi video
2160p @ 30 fps
1080p @ 30 fps

Kamera swafoto

Sokongan kamera
Ya
Kamera tunggal
16 MP, ƒ/2.0
Ciri-ciri
Julat Dinamik Tinggi (HDR)
Panorama
Sokongan video
Ya
Resolusi video
1080p @ 30 fps

Bateri

Jenis
Li-Poly
Kapasiti
5200 mAh
Kelajuan pengecasan berwayar
18 W
Sokongan pengecasan tanpa wayar
Ya
Kelajuan pengecasan tanpa wayar
10 W
Sokongan pengecasan pantas
Ya

Rangkaian

Kad SIM
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
Sokongan VoLTE
Ya
Kelajuan data rangkaian
5G, LTE, HSPA
Jalur 2G
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
CDMA: 800 / 1900 MHz
Jalur 3G
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz
Jalur 4G
LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz)
Jalur 5G
5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz)

Kesambungan

Sokongan Wi-Fi
Ya ( Wi-Fi 5 )
Piawaian Wi-Fi
802.11/a/b/g/n/ac
Ciri Wi-Fi
Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct
Sokongan Bluetooth
Ya, v5.0
Port USB
USB Type-C 2.0
USB On-The-Go
Kesambungan USB
Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS)
Sokongan GPS
Ya
Ciri GPS
BDS, GALILEO, GLONASS, GPS
Sokongan NFC
Ya

Multimedia

Pembesar suara
Ya
Jek fon kepala
Ya
Radio FM
Ya

Ciri-ciri

Sensor
Akselerometer
Baroceptor
Kompas / Magnetometer
Sensor cap jari
Giroskop
Sensor jarak dekat

Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.

Ulasan Ulefone Armor 11 5G

Gambar Ulefone Armor 11 5G

Soalan Lazim

Berapakah harga Ulefone Armor 11 5G?

Harga Ulefone Armor 11 5G ialah €480. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.

Bilakah tarikh pelancaran Ulefone Armor 11 5G?

Ulefone Armor 11 5G dilancarkan secara rasmi pada Isnin, 08 Mac 2021.

Adakah Ulefone Armor 11 5G tersedia di kedai?

Ya, Ulefone Armor 11 5G masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.

Berapakah berat Ulefone Armor 11 5G?

Ulefone Armor 11 5G mempunyai berat kira-kira 295 gram.

Berapakah saiz paparan Ulefone Armor 11 5G?

Paparan Ulefone Armor 11 5G berukuran 6.1 inci.

Adakah Ulefone Armor 11 5G menyokong rangkaian 5G?

Ya, Ulefone Armor 11 5G menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n3, n5, n8, n20, n28, n38, n41, n77, n78, n79.

Berapa banyak kamera yang dimiliki Ulefone Armor 11 5G?

Ulefone Armor 11 5G menawarkan Lima kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.