Honor 9C
Spesifikasi Honor 9C
Umum
| Jenama | Honor |
| Model | 9C |
| Nama alternatif | AKA-L29 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Isnin, 04 Mei 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Isnin, 04 Mei 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €160 |
Reka bentuk
| Tinggi | 159.8 mm (6.29 inci) |
| Lebar | 76.1 mm (3.00 inci) |
| Ketebalan | 8.1 mm (0.32 inci) |
| Berat | 176 g (6.21 oz) |
| Warna | Hitam, Biru |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.39 inci |
| Resolusi | 720 × 1560 piksel |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 269 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 82.4% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 710A |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 14 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.0 GHz |
| Seni bina CPU | 32-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A73 Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR4 |
| GPU | ARM Mali-G51 MP4 |
| RAM | 4GB |
| Storan | 64GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 64GB 4GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 10 (Quince Tart) |
| Antara muka pengguna | EMUI 10.1 |
| Sokongan Google Play Services | Tidak |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 48 MP, ƒ/1.8 ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/2.0" Saiz sensor PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 120° ( Lensa ultra lebar ) 0.08 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 ( Lensa sudut lebar ) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4000 mAh |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.0 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Honor 9C
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Honor 9C?
Harga Honor 9C ialah €160. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Honor 9C?
Honor 9C dilancarkan secara rasmi pada Isnin, 04 Mei 2020.
-
Adakah Honor 9C tersedia di kedai?
Tidak, Honor 9C tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Honor 9C?
Honor 9C mempunyai berat kira-kira 176 gram.
-
Berapakah saiz paparan Honor 9C?
Paparan Honor 9C berukuran 6.39 inci.
-
Adakah Honor 9C menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Honor 9C tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Honor 9C?
Honor 9C menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Honor 9C?
Tidak, Google Play Services tidak disokong pada Honor 9C.