Honor Play 4T
Spesifikasi Honor Play 4T
Umum
| Jenama | Honor |
| Model | Play 4T |
| Nama alternatif | AKA-AL10 (Antarabangsa) AKA-TL10 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 14 April 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Selasa, 14 April 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €160 |
Reka bentuk
| Tinggi | 159.8 mm (6.29 inci) |
| Lebar | 76.1 mm (3.00 inci) |
| Ketebalan | 8.1 mm (0.32 inci) |
| Berat | 176 g (6.21 oz) |
| Warna | Hitam, Biru, Hijau |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.39 inci |
| Resolusi | 720 × 1560 piksel |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 269 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 82.4% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 710A |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 14 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.0 GHz |
| Seni bina CPU | 32-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A73 Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR4 |
| GPU | ARM Mali-G51 MP4 |
| RAM | 6GB |
| Storan | 128GB |
| Varian | 128GB 6GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 10 (Quince Tart) |
| Antara muka pengguna | Magic UI 3 |
| Sokongan Google Play Services | Tidak |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 48 MP, ƒ/1.8 ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/2.0" Saiz sensor PDAF 0.08 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP ( Lensa sudut lebar ) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4000 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 10 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.0 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Honor Play 4T
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Honor Play 4T?
Harga Honor Play 4T ialah €160. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Honor Play 4T?
Honor Play 4T dilancarkan secara rasmi pada Selasa, 14 April 2020.
-
Adakah Honor Play 4T tersedia di kedai?
Tidak, Honor Play 4T tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Honor Play 4T?
Honor Play 4T mempunyai berat kira-kira 176 gram.
-
Berapakah saiz paparan Honor Play 4T?
Paparan Honor Play 4T berukuran 6.39 inci.
-
Adakah Honor Play 4T menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Honor Play 4T tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Honor Play 4T?
Honor Play 4T menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Honor Play 4T?
Tidak, Google Play Services tidak disokong pada Honor Play 4T.