Honor 9X Lite
Spesifikasi Honor 9X Lite
Umum
| Jenama | Honor |
| Model | 9X Lite |
| Nama alternatif | JSN-L21 (Antarabangsa) JSN-L22 (Antarabangsa) JSN-L23 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Khamis, 14 Mei 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Khamis, 14 Mei 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €220 |
Reka bentuk
| Tinggi | 160.4 mm (6.31 inci) |
| Lebar | 76.6 mm (3.02 inci) |
| Ketebalan | 7.8 mm (0.31 inci) |
| Berat | 188 g (6.63 oz) |
| Warna | Warna Hijau Zamrud, Tengah malam Hitam |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.5 inci |
| Resolusi | 1080 × 2340 piksel |
| Nisbah aspek | 19.5:9 |
| Ketumpatan piksel | 397 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 84% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 710F |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 12 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.2 GHz |
| Seni bina CPU | 32-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A73 Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR4 |
| GPU | ARM Mali-G51 MP4 |
| RAM | 4GB |
| Storan | 128GB |
| Varian | 128GB 4GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 9.0 (Pie) |
| Antara muka pengguna | EMUI 9.1 |
| Sokongan Google Play Services | Ya |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 48 MP, ƒ/1.8 ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/2.0" Saiz sensor PDAF 0.08 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 ( Lensa sudut lebar ) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 3750 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 10 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE (2CA) Cat6 300/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b7 (2600), b8 (900), b20 (800 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v4.2 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Honor 9X Lite
Ulasan video
Gambar Honor 9X Lite
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Honor 9X Lite?
Harga Honor 9X Lite ialah €220. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Honor 9X Lite?
Honor 9X Lite dilancarkan secara rasmi pada Khamis, 14 Mei 2020.
-
Adakah Honor 9X Lite tersedia di kedai?
Tidak, Honor 9X Lite tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Honor 9X Lite?
Honor 9X Lite mempunyai berat kira-kira 188 gram.
-
Berapakah saiz paparan Honor 9X Lite?
Paparan Honor 9X Lite berukuran 6.5 inci.
-
Adakah Honor 9X Lite menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Honor 9X Lite tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Honor 9X Lite?
Honor 9X Lite menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Honor 9X Lite?
Ya, Google Play Services disokong sepenuhnya pada Honor 9X Lite.