Honor Play 4T Pro
Spesifikasi Honor Play 4T Pro
Umum
| Jenama | Honor |
| Model | Play 4T Pro |
| Nama alternatif | AQM-AL10 (Antarabangsa) AQM-TL10 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Khamis, 09 April 2020 |
| Tarikh dilancarkan | Khamis, 09 April 2020 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €200 |
Reka bentuk
| Tinggi | 157.4 mm (6.20 inci) |
| Lebar | 73.2 mm (2.88 inci) |
| Ketebalan | 7.8 mm (0.31 inci) |
| Berat | 165 g (5.82 oz) |
| Warna | Hitam, Biru, Hijau |
Paparan
| Jenis paparan | OLED |
| Saiz paparan | 6.3 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 418 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 83.2% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | HiSilicon Kirin 810 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 7 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.27 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G52 MP6 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Storan | 128GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 2.1 |
| Varian | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | Nano Memory |
Perisian
| Sistem operasi | Android 10 (Quince Tart) |
| Antara muka pengguna | Magic UI 2 |
| Sokongan Google Play Services | Tidak |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 48 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.8 μm, 1/2.0" Saiz sensor PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 17 mm ( Lensa ultra lebar ) 0.08 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Denyar automatik Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Tetapan ISO Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 16 MP, ƒ/2.0 ( Lensa sudut lebar ) |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 4000 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 22.5 W |
| Sokongan pengecasan pantas | Ya |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.0 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas / Magnetometer Sensor cap jari Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Honor Play 4T Pro
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Honor Play 4T Pro?
Harga Honor Play 4T Pro ialah €200. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Honor Play 4T Pro?
Honor Play 4T Pro dilancarkan secara rasmi pada Khamis, 09 April 2020.
-
Adakah Honor Play 4T Pro tersedia di kedai?
Tidak, Honor Play 4T Pro tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Honor Play 4T Pro?
Honor Play 4T Pro mempunyai berat kira-kira 165 gram.
-
Berapakah saiz paparan Honor Play 4T Pro?
Paparan Honor Play 4T Pro berukuran 6.3 inci.
-
Adakah Honor Play 4T Pro menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Honor Play 4T Pro tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Honor Play 4T Pro?
Honor Play 4T Pro menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.
-
Bolehkah saya menggunakan Google Play Services pada Honor Play 4T Pro?
Tidak, Google Play Services tidak disokong pada Honor Play 4T Pro.