Honor X7e
Spesifikasi Honor X7e
Umum
| Jenama | Honor |
| Model | X7e |
| Nama alternatif | LAB-LX1 (Antarabangsa) LAB-LX3 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 19 Mei 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Selasa, 19 Mei 2026 |
| Status | Akan tiba |
| Harga | €200 |
Reka bentuk
| Tinggi | 163.9 mm (6.45 inci) |
| Lebar | 75.9 mm (2.99 inci) |
| Ketebalan | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Berat | 200 g (7.05 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Plastik Bingkai: Plastik Depan: Kaca |
| Warna | Hitam, Biru, Oren |
| Ketahanan | Tertutup rapat daripada debu dan kalis air (terhadap percikan air) |
| Pensijilan IP | IP64 |
Paparan
| Jenis paparan | TFT LCD |
| Saiz paparan | 6.61 inci |
| Resolusi | 720 × 1604 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 266 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 84.7% |
| Kecerahan puncak | 1010 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Tahan jatuh (sehingga 1,8 m) |
| Skrin sentuh | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Helio G81 Ultra |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 12 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2000 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 2x 2.0 GHz – Cortex-A75 6x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G52 MC2 |
| RAM | 6GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Varian | 128GB 6GB RAM 256GB 6GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
| Antara muka pengguna | MagicOS 10 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 50 MP, ƒ/1.8 ( Lensa sudut lebar ) Fokus automatik (AF) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 5 MP, ƒ/2.2 ( Lensa sudut lebar ) |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 7500 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 45 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Kelajuan data rangkaian | LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.1 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Sensor jarak dekat Sensor cap jari sisi |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Honor X7e
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Honor X7e?
Harga Honor X7e ialah €200. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah jangkaan tarikh pelancaran Honor X7e?
Honor X7e akan dilancarkan pada Selasa, 19 Mei 2026.
-
Adakah Honor X7e tersedia di kedai?
Tidak, Honor X7e belum dijual di kedai rasmi kerana ia belum dilancarkan.
-
Berapakah berat Honor X7e?
Honor X7e mempunyai berat kira-kira 200 gram.
-
Berapakah saiz paparan Honor X7e?
Paparan Honor X7e berukuran 6.61 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Honor X7e?
Honor X7e menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.