Motorola Moto G47
Spesifikasi Motorola Moto G47
Umum
| Jenama | Motorola |
| Model | Moto G47 |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 29 April 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 01 Mei 2026 |
| Status | Akan tiba |
| Harga | €320 |
Reka bentuk
| Tinggi | 166.2 mm (6.54 inci) |
| Lebar | 76.5 mm (3.01 inci) |
| Ketebalan | 7.8 mm (0.31 inci) |
| Berat | 191 g (6.74 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Polimer silikon (Kulit mesra alam) Bingkai: Plastik Depan: kaca Gorilla 3 |
| Warna | Biru, kelabu, Merah |
| Ketahanan | Kalis air |
| Pensijilan IP | IP64 |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.67 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 395 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 84.5% |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass 7i, Mematuhi MIL-STD-810H, Reka Bentuk Tahan Air |
| Skrin sentuh | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Dimensity 6300 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 6 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.4 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 2x 2.4 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 2.2 |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 108 MP, ƒ/1.7, 0.64 μm PDAF 2 MP, ƒ/2.4 ( Makro ), 1.12 μm |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0, 1.12 μm |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Bateri
| Kapasiti | 5200 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 20 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Jenis audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Dolby Atmos, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat Sensor cap jari sisi |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Motorola Moto G47
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Motorola Moto G47?
Harga Motorola Moto G47 ialah €320. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah jangkaan tarikh pelancaran Motorola Moto G47?
Motorola Moto G47 akan dilancarkan pada Jumaat, 01 Mei 2026.
-
Adakah Motorola Moto G47 tersedia di kedai?
Tidak, Motorola Moto G47 belum dijual di kedai rasmi kerana ia belum dilancarkan.
-
Berapakah berat Motorola Moto G47?
Motorola Moto G47 mempunyai berat kira-kira 191 gram.
-
Berapakah saiz paparan Motorola Moto G47?
Paparan Motorola Moto G47 berukuran 6.67 inci.
-
Adakah Motorola Moto G47 menyokong rangkaian 5G?
Ya, Motorola Moto G47 menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n71, n75, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Motorola Moto G47?
Motorola Moto G47 menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.