OnePlus Nord CE6 Lite
Spesifikasi OnePlus Nord CE6 Lite
Umum
| Jenama | OnePlus |
| Model | Nord CE6 Lite |
| Tarikh diumumkan | Khamis, 07 Mei 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Selasa, 12 Mei 2026 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €190 |
Reka bentuk
| Tinggi | 165.9 mm (6.53 inci) |
| Lebar | 76 mm (2.99 inci) |
| Ketebalan | 8.5 mm (0.33 inci) |
| Berat | 208 g (7.34 oz) |
| Warna | Hitam, Hijau |
| Ketahanan | Tertutup rapat daripada debu dan kalis air (terhadap percikan air) |
| Pensijilan IP | IP64 |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 6.72 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Kadar segar semula | 144 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 392 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 86.5% |
| Kecerahan puncak | 1000 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Tidak menjamin ketahanan atau penggunaan dalam keadaan ekstrem, Mematuhi MIL-STD-810H |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Mediatek Dimensity 7400 Apex |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 4 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2600 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 4x 2.6 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.1 |
| Varian | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 50 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Lensa sudut lebar ), 0.61 μm, 1/2.88" Saiz sensor PDAF 2 MP ( Lensa tambahan ) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0, 25 mm ( Lensa sudut lebar ), 1.12 μm, 1/4.0" Saiz sensor |
| Ciri-ciri | Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
| Ciri video | Gyro-EIS |
Bateri
| Kapasiti | 7000 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 45 W |
| Ciri-ciri | Bypass charging Pengecasan berwayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b28 (700), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat Sensor cap jari sisi |
| Ciri istimewa | Bekalan kuasa boleh diprogram (PPS) |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar OnePlus Nord CE6 Lite
Soalan Lazim
-
Berapakah harga OnePlus Nord CE6 Lite?
Harga OnePlus Nord CE6 Lite ialah €190. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran OnePlus Nord CE6 Lite?
OnePlus Nord CE6 Lite dilancarkan secara rasmi pada Selasa, 12 Mei 2026.
-
Adakah OnePlus Nord CE6 Lite tersedia di kedai?
Ya, OnePlus Nord CE6 Lite masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat OnePlus Nord CE6 Lite?
OnePlus Nord CE6 Lite mempunyai berat kira-kira 208 gram.
-
Berapakah saiz paparan OnePlus Nord CE6 Lite?
Paparan OnePlus Nord CE6 Lite berukuran 6.72 inci.
-
Adakah OnePlus Nord CE6 Lite menyokong rangkaian 5G?
Ya, OnePlus Nord CE6 Lite menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n3, n5, n8, n28, n40, n41, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki OnePlus Nord CE6 Lite?
OnePlus Nord CE6 Lite menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.