Motorola Moto G37
Spesifikasi Motorola Moto G37
Umum
| Jenama | Motorola |
| Model | Moto G37 |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 29 April 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 01 Mei 2026 |
| Status | Akan tiba |
| Harga | €210 |
Reka bentuk
| Tinggi | 166.2 mm (6.54 inci) |
| Lebar | 76.5 mm (3.01 inci) |
| Ketebalan | 7.8 mm (0.31 inci) |
| Berat | 191 g (6.74 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Plastik atau polimer silikon (kulit mesra alam) Bingkai: Plastik Depan: Gorilla Glass 7i |
| Warna | Biru, kelabu, Merah |
| Ketahanan | Kalis air |
| Pensijilan IP | IP64 |
Paparan
| Jenis paparan | LCD |
| Saiz paparan | 6.67 inci |
| Resolusi | 720 × 1604 piksel |
| Kadar segar semula | 120 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 264 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 84.3% |
| Kecerahan puncak | 1050 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass 7i, Diperakui MIL-STD-810H, Mohs tahap 4 |
| Skrin sentuh | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif HDR10 Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek Dimensity 6300 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 6 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2.4 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 2x 2.4 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Jenis memori | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB |
| Storan | 64GB, 128GB, 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 2.2 |
| Varian | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 256GB 4GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 50 MP, ƒ/1.8, 0.61 μm PDAF |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat Dual-LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0, 1.12 μm |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Kapasiti | 5200 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 20 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 5 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Jenis audio | Audio resolusi tinggi, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat Sensor cap jari sisi |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Motorola Moto G37
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Motorola Moto G37?
Harga Motorola Moto G37 ialah €210. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah jangkaan tarikh pelancaran Motorola Moto G37?
Motorola Moto G37 akan dilancarkan pada Jumaat, 01 Mei 2026.
-
Adakah Motorola Moto G37 tersedia di kedai?
Tidak, Motorola Moto G37 belum dijual di kedai rasmi kerana ia belum dilancarkan.
-
Berapakah berat Motorola Moto G37?
Motorola Moto G37 mempunyai berat kira-kira 191 gram.
-
Berapakah saiz paparan Motorola Moto G37?
Paparan Motorola Moto G37 berukuran 6.67 inci.
-
Adakah Motorola Moto G37 menyokong rangkaian 5G?
Ya, Motorola Moto G37 menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n71, n75, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Motorola Moto G37?
Motorola Moto G37 menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.