Huawei Y5 lite (2018)
Spesifikasi Huawei Y5 lite (2018)
Umum
| Jenama | Huawei |
| Model | Y5 lite (2018) |
| Nama alternatif | DRA-LX5 (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Sabtu, 01 Disember 2018 |
| Tarikh dilancarkan | Sabtu, 01 Disember 2018 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €100 |
Reka bentuk
| Tinggi | 146.5 mm (5.77 inci) |
| Lebar | 70.9 mm (2.79 inci) |
| Ketebalan | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Berat | 142 g (5.01 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Plastik Bingkai: Plastik Depan: Kaca |
| Warna | Hitam, Biru |
Paparan
| Jenis paparan | LCD |
| Saiz paparan | 5.45 inci |
| Resolusi | 720 × 1440 piksel |
| Nisbah aspek | 18:9 |
| Ketumpatan piksel | 295 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 73.8% |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek MT6739 |
| Teras CPU | 4 |
| Teknologi CPU | 28 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 1.5 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR3 |
| GPU | IMG PowerVR GE8100 |
| RAM | 1GB |
| Storan | 16GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 16GB 1GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 8.1 (Oreo) |
| Antara muka pengguna | EMUI 8 |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0 PDAF |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Mod tangkapan berterusan Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 5 MP, ƒ/2.2 |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
Bateri
| Jenis | Li-Ion |
| Kapasiti | 3020 mAh |
| Kebolehtanggalan | Tidak boleh ditanggalkan |
Rangkaian
| Kad SIM | SIM tunggal (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b40 (2300 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v4.2 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS, GLONASS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Ya |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan Huawei Y5 lite (2018)
Ulasan video
Gambar Huawei Y5 lite (2018)
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Huawei Y5 lite (2018)?
Harga Huawei Y5 lite (2018) ialah €100. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Huawei Y5 lite (2018)?
Huawei Y5 lite (2018) dilancarkan secara rasmi pada Sabtu, 01 Disember 2018.
-
Adakah Huawei Y5 lite (2018) tersedia di kedai?
Tidak, Huawei Y5 lite (2018) tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat Huawei Y5 lite (2018)?
Huawei Y5 lite (2018) mempunyai berat kira-kira 142 gram.
-
Berapakah saiz paparan Huawei Y5 lite (2018)?
Paparan Huawei Y5 lite (2018) berukuran 5.45 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Huawei Y5 lite (2018)?
Huawei Y5 lite (2018) menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.